Francusko-hiszpańska animacja poza tym, że zgarnęła Europejską Nagrodę Filmową i szereg innych wyróżnień, była także nominowana do Oscara.

"Pies i Robot". O czym jest film?

Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku. Antropomorfizowane zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem Psa, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.

Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – Robota. Kiedy Robot ożywa, staje się dla Psa najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni. Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z morską wodą, Pies musi zostawić go na chwilę samego…

Reklama

"Pies i Robot". Gdzie obejrzeć film?

Film można obejrzeć na takich platformach VOD, jak Rakuten RV, Polsat Box Go, Player, Cineman, TVP VOD, Mojeekino.pl, E-Kino pod Baranami czy MEGOGO.

Trwa ładowanie wpisu