"Prosta sprawa" powstała na podstawie bestsellerowej powieści Wojciecha Chmielarza o bezimiennym mścicielu, który staje po stronie pokrzywdzonych i słabszych.

"Prosta sprawa". O czym jest serial?

"Prosta sprawa" to historia mężczyzny, który przyjeżdża do Kotliny Jeleniogórskiej oddać 200 złotych długu swojemu przyjacielowi, Prostemu. Okazuje się, że kumpel ma śmiertelnie chorą córkę, na której leczenie ukradł pieniądze przygranicznej i bezwzględnej mafii, a teraz jest przez nią poszukiwany. Bezimienny podejmuje jedyną, moralnie słuszną decyzję, wywołując tym samym ciąg dramatycznych zdarzeń. Idzie na wojnę z gangsterami, ryzykując wszystko. Od teraz będzie walczył o życie, i to nie tylko swoje, z mafią jeleniogórskiego półświatka. "Z pozoru prosta sprawa szybko obróci się w brawurowe kino akcji z opowieścią o zasadach, które nigdy się nie dewaluują" - zauważa dystrybutor.

Reklama

To historia osadzona we współczesnym świecie, która rozgrywa się̨ w realiach przygranicznej (polsko-czesko-niemieckiej) wojny lokalnych gangów. Tu będzie się toczyć walka dobra ze złem, walka o honor i sprawiedliwość. "Główny bohater to ktoś, komu kibicujemy, niezależnie od metod, jakie stosuje, bo wiemy, że jego celem jest ukaranie tych, którzy wykorzystują słabszych" - czytamy w informacji prasowej.

Reklama

"Prosta sprawa". Obsada i twórcy

W gwiazdorskiej obsadzie poza Mateuszem Damięckim i Piotrem Adamczykiem znaleźli się także Mateusz Więcławek ("Kobieta z…"), Mateusz Kmiecik ("Morderczynie"), Iza Kuna ("Teściowie"), Magdalena Wieczorek ("Zadra"), Maciej Musiał ("Chłopi"), Krzysztof Zalewski ("Bo we mnie jest seks") oraz Daniel Olbrychski i Maciej Damięcki.

Scenarzystą i reżyserem serialu jest Cyprian T. Olencki ("Furioza"), za zdjęcia odpowiada Klaudiusz Dwulit ("Furioza"), za scenografię - Natalia Maciejewska ("Emigracja XD"), za kostiumy - Milena Jaroszek ("Furioza"), za charakteryzację - Alina Janerka ("Mały zgon"), a za udźwiękowienie Jerzy Murawski ("Ukryta sieć") i Grzegorz Żaglewski.

Zawsze lubiłem kino gatunku. "Prosta sprawa" to, mam nadzieję, takie właśnie gangsterskie kino gatunku, ale dziejące się w specyficznych polskich realiach na polsko-czesko-niemieckim pograniczu. Mamy bezimiennego bohatera, który musi pokonać gangsterów. Ryzykuje własne życie, aby bezinteresownie ocalić słabszych. Jest mnóstwo scen akcji, strzelanin, bójek, mamy ucieczki samochodowe i też, mam nadzieję, dość specyficzny humor sytuacyjny. A więc wszystko to, co charakteryzuje takie opowieści. Mateusz Damięcki, Iza Kuna, Piotr Adamczyk, moim zdaniem, w zaskakujących rolach, mocno odmiennych od ich dotychczasowego emploi. Nowe pokolenie aktorów, Magda Wieczorek, Mateusz Kmiecik, Mateusz Więcławek, Maciej Musiał czy, uwaga, Krzysztof Zalewski; wszyscy stworzyli bardzo fajne i wyraziste postaci. Nie mogę doczekać się reakcji publiczności, mam nadzieję, że podzieli mój entuzjazm - mówi Cyprian T. Olencki.

"Prosta sprawa". Gdzie i kiedy premiera?

Premiera 6-odcinkowego serialu nastąpi 17 maja w CANAL+ online i na CANAL+ PREMIUM.

Trwa ładowanie wpisu