Od 4 kwietnia we wnętrzu Świątyni oraz na placu okalającym budynek trwały przygotowania planu zdjęciowego. W niedzielę 7 kwietnia wieczorem ekipa rozpoczyna prace, które mają potrwać do soboty 13 kwietnia.

Wizja filmowa zgodna z przeznaczeniem Świątyni

Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na współpracę z filmowcami – mówi KAI Marek Drabik, pełnomocnik Zarządu Centrum Opatrzności Bożej.Stoją za tym dwa istotne powody. Po pierwsze, wizja filmowa koresponduje z przedstawieniem Świątyni jako miejsca schronienia ludzi, budowania wspólnoty. Po drugie, dzięki tej produkcji możliwe będzie sfinansowanie ważnego elementu modernizacji naszej infrastruktury energetycznej – podkreśla Drabik. Budowa turbiny energetycznej pozwoli znacząco zredukować koszty energii elektrycznej, stanowiącej olbrzymi składnik stałych kosztów funkcjonowania kompleksu - dodaje.

Reklama

Jesteśmy przekonani, że to filmowe dzieło pokaże prawdziwe piękno architektury wilanowskiej Świątyni – dodaje pełnomocnik.

Reklama

Gdzie odbywają się msze święte w czasie zamknięcia Świątyni?

Msze święte w okresie 4-13 kwietnia odprawiane będą w Kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Jako że plan filmowy jest częściowo zamknięty, wierni udający się na mszę do Kaplicy są proszeni o informowanie o tym pracowników ochrony.

Co trzeba wiedzieć o serialu "Fundacja"?

"Fundacja" to wysoko ceniony przez widzów i krytyków serial na podstawie kultowej prozy Isaaca Asimova. Fabuła opowiada o grupie wyrzutków, którzy muszą odbudować cywilizację i ocalić ludzkość w obliczu upadku Imperium Galaktycznego.

Główne role grają Lee Pace, Jared Harris, Laura Birn, Terrence Mann i Cassian Bilton.

Zdjęcia do serialu były kręcone dotąd w dużej części Europy, w tym w Berlinie, Reykjavíku, Limerick i Dublinie oraz na Malcie i Teneryfie.

Serial można oglądać na platformie streamingowej Apple TV+.

Trwa ładowanie wpisu