6. sezon The Crown. Kiedy premiera nowej odsłony serialu?

Pierwsza część (cztery odcinki) pojawi się dla odbiorców Netflixa w dniu 16 listopada, z kolei druga (sześć odcinków) 14 grudnia.

The Crown. Jakie wątki znajdą się w 6. sezonie serialu?

Reklama

Szósty sezon The Crown ma przypomnieć fanom rodziny królewskiej wydarzenia, które działy się w latach 1997-2005. Okres ten obejmuje m.in. tragiczną śmierć księżnej Diany w Paryżu. William, starszy syn Diany i Karola próbuje poradzić sobie ze śmiercią matki i wrócić do normalnego życia nastolatka, ucząc się w szkole w Eton.

Reklama

Z kolei królowa Elżbieta II, która na początku XXI wieku obchodzi jubileusz 50 lat na tronie, musi poważnie zastanowić się nad przyszłością monarchii. W serialu pojawi się również wątek małżeństwa Karola z Kamilą. Królową Elżbietę II zagra Imelda Stauton, natomiast w roli jej męża, księcia Filipa, wystąpi Jonathan Pryce.

Trwa ładowanie wpisu

Reklama

The Crown. Ciekawostki

Serial The Crown jest produkcją Netflixa, która opowiada o panowaniu królowej Elżbiety II. Serial skupia się na wydarzeniach z życia brytyjskiej rodziny królewskiej oraz politycznej i społecznej historii Wielkiej Brytanii w XX i XXI wieku.

Oto kilka ciekawych informacji na temat The Crown:

  • Scenariusz i Twórca: Serial został stworzony przez Petera Morgana, który wcześniej napisał scenariusz do filmu Królowa z 2006 roku, opowiadającego o reakcji królowej Elżbiety II na śmierć księżnej Diany.
  • Koszt Produkcji: The Crown jest jednym z najdroższych seriali w historii produkcji telewizyjnej. Wysokie koszty związane były m.in. z dbałością o detale w kostiumach, scenografii oraz autentyczności miejsc kręcenia.
  • Zmiana Aktorów: Co kilka sezonów aktorzy odgrywający główne postacie są wymieniani, aby oddać postępujący wiek postaci. Na przykład roli królowej Elżbiety II w pierwszych dwóch sezonach podjęła się Claire Foy, natomiast w sezonach trzecim i czwartym zastąpiła ją Olivia Colman.
  • Kontrowersje: Chociaż serial jest oparty na prawdziwych wydarzeniach, niektóre sceny i wątki zostały dodane lub zmienione dla celów dramatycznych. To doprowadziło do kontrowersji i krytyki, zwłaszcza w kontekście przedstawienia pewnych postaci historycznych i zdarzeń.
  • Nagrody: The Crown zdobyło wiele nagród, w tym Złote Globy i Emmy, zarówno za aktorstwo, scenariusz, jak i produkcję.
  • The Crownoferuje wgląd w życie królowej Elżbiety II, pokazując zarówno publiczne wydarzenia, jak i prywatne momenty z życia monarchini i jej rodziny. Serial jest dobrze odebrany zarówno przez krytyków, jak i widzów, chwalony za precyzyjne oddanie epoki i znakomite aktorstwo.