"Sex Education" - o czym będzie sezon 4.?

"Po zamknięciu liceum Moordale Otis i Eric muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości - w Cavendish Sixth Form College. Otis denerwuje się perspektywą założenia nowej kliniki, a Eric modli się, aby znów nie dołączyli do przegrywów. Ale w Cavendish wszyscy uczniowie z Moordale przeżywają szok kulturowy - sądzili, że to oni są postępowi, tymczasem ta szkoła to zupełnie inny poziom. Codziennie na dziedzińcu ćwiczy się jogę, na topie jest zrównoważony rozwój, a najpopularniejsi uczniowie to ci... mili?! Viv jest w szoku po zderzeniu z nowym podejściem, w którym to uczniowie mają decydujący głos i nie ma wyścigu szczurów. Jackson z kolei nie może zapomnieć o Cal. Aimee próbuje czegoś nowego, decydując się na egzaminy ze sztuki, a Adam zastanawia się, czy tradycyjna edukacja jest dla niego. Tymczasem Maeve realizuje swoje marzenia na prestiżowym Wallace University, gdzie uczy ją kultowy pisarz Thomas Molloy. Otis wciąż do niej wzdycha, przy okazji mierząc się z nowymi wyzwaniami: już nie jest jedynym dzieckiem w domu ani jedynym terapeutą w kampusie..." - czytamy w opisie serwisu Netflix.

"Sex Education" - obsada i twórcy

Reklama

W serialu występują Asa Butterfield, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Aimee-Lou Wood, Emma Mackey, Connor Swindells, Kedar Williams-Stirling, Mimi Keene, George Robinson, Chinenye Ezeudu, Dua Saleh, Alistair Petrie, Samantha Spiro, Jim Howick, Rakhee Thakrar oraz Daniel Ings.

Do obsady ostatniego sezonu dołączą także Dan Levy, Hannah Gadsby, Thaddea Graham, Lisa McGrillis, Marie Reuther, Jodie Turner Smith, Eshaan Akbar oraz Felix Mufti, Anthony Lexa, Alexandra James, Reda Elazouar, Bella Maclean i Imani Yahshua.

Reklama

"Sex Education" - fenomen serialu

Serial zadebiutował na platformie Netflix w 2019 r. Od tego czasu był wielokrotnie nominowany i nagradzany. W 2022 r. zdobył nagrodę główną dla najlepszego serialu komediowego (za 3. sezon), podczas 50. jubileuszowej uroczystości rozdania nagród Emmy. Trzeci sezon "Sex Education" uzyskał 66,6 mln wyświetleń w ciągu pierwszych 91 dni.

Na początku lipca Netflix ogłosił, że 4. sezon będzie ostatnim, a twórczyni, główna scenarzystka i producentka wykonawcza Laurie Nunn, w wystosowanym z tej okazji liście otwartym, oznajmiła fanom: "Jesteśmy niesamowicie dumni z serialu i wdzięczni naszym znakomitym scenarzystom, obsadzie i ekipie, którzy wkładają tyle serca w tworzenie każdego odcinka. Pracowali niestrudzenie, aby udostępnić wam ostatnią serię i nie możemy się doczekać, aby się nią z wami podzielić".

Trwa ładowanie wpisu