Pierwsza oryginalna produkcja Vodylli przedstawia osobiste wspomnienia matki Iwony Wieczorek i niepublikowane do tej pory zdjęcia. Sprawę w dokumencie relacjonują nieżyjący już dziennikarz śledczy Janusz Szostak, prywatny detektyw Arkadiusz Andała oraz medioznawca dr hab. Jacek Wasilewski.

Reklama

"Dzieciństwo Iwony Wieczorek"

Twórców filmu "Dzieciństwo Iwony Wieczorek" zainspirował fakt, że ludzie żyją sprawą osoby, którą znają wyłącznie z kilku ostatnich godzin. Postanowili więc przedstawić historię Iwony Wieczorek od narodzin do tragicznej nocy, korzystając z wiedzy kogoś, kto wie o niej najwięcej. Mama Iwony snuje nieśpieszną opowieść o córce, idąc ul. Grunwaldzką w Sopocie, a potem nadmorską promenadą aż do wejścia na plażę nr 63, gdzie kamery monitoringu zarejestrowały dziewczynę po raz ostatni - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Przemysław Petryszyn, szef Vodylli.

Dzieli się, czasem z uśmiechem, czasem ze wzruszeniem, nieznanymi, bardzo osobistymi szczegółami z niemowlęctwa, wczesnego dzieciństwa, wieku nastoletniego swojego dziecka, drobiazgami z codziennego życia. Na niepublikowanych nigdzie wcześniej zdjęciach widzimy malutką Iwonę w beciku, przedszkolaka z główką pełną loków, dziewczynkę na huśtawce, nastolatkę w domu rodzinnym - dodaje.

Reklama

Film składa się z dwóch części trwających po ok. 40 minut.