Choć od startu SkyShowtime minęło raptem kilka miesięcy, serwis już wkrótce zaprezentuje aż dziesięć nowych seriali oryginalnych. Są wśród nich produkcje z każdego regionu, gdzie platforma jest dostępna, tzn. Europy Środkowo-Wschodniej, Półwyspu Iberyjskiego i Skandynawii.

Reklama

Nowe seriale SkyShowtime

Nowa europejska platforma streamingowa SkyShowtime ogłosiła listę seriali oryginalnych i na wyłączność, które będą miały premierę w tym i kolejnym roku. Podczas wystąpienia na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes prezes Monty Sarhan zapowiedział nowe produkcje.

Platforma zadebiutowała w Skandynawii we wrześniu zeszłego rynku, a dopiero od osiemdziesięciu dni jest dostępna jest na pozostałych europejskich rynkach, na które SkyShowtime postanowiło wejść. Mimo tego w 2023 roku serwis zaprezentuje aż dziesięć seriali oryginalnych. Ponadto SkyShowtime ma wyłączność na prezentowanie najlepszych seriali wytwórni Paramount Global i Sky Studios oraz z serwisu Peacock należącego do NBCUniversal.

W SkyShowtime zadebiutują m.in. zapowiadany już polski serial oryginalny "Warszawianka" (premiera 19 czerwca) oraz zaplanowana na drugą połowę roku czesko-słowacka komedia "The Winner".

W serwisie w drugiej połowie roku pojawi się też ceniony przez krytyków serial w konwencji mystery "Poker Face" – w którym Natasha Lyonne ("Russian Doll", "Orange Is The New Black") wciela się w Charlie, kobietę obdarzoną niezwykłą umiejętnością rozpoznawania, gdy ktoś kłamie. Produkcja trafi do serwisu jako serial oryginalny SkyShowtime.

W tym roku w SkyShowtime pojawi się też serial oryginalny "The Curse" z Emmą Stone, Nathanem Fielderem i Bennym Safdiem, który pokazuje, jak domniemana klątwa komplikuje relację młodego małżeństwa. Tylko w SkyShowtime premierę będzie mieć także najnowszy serial Taylora Sheridana "Special Ops:Lioness". Główne role grają w nim Zoe Saldaña i zdobywczyni Oscara Nicole Kidman, które są również producentkami wykonawczymi. Towarzyszą im m.in. Laysla De Oliveira i zdobywca Oscara Morgan Freeman. Produkcja ta opowiada o zespole Lioness Engagement Team, który chce zniszczyć od środka pewną organizację terrorystyczną.

Reklama

Nowe sezony i kinowe hity

Wyczekiwana druga część piątego sezonu serialu "Yellowstone" zadebiutuje jeszcze w tym roku wyłącznie na rynkach, na których dostępny jest serwis SkyShowtime. Tylko na tej platformie będzie można zobaczyć też inne produkcje nominowanego do Oscara Taylora Sheridana: drugi sezon serialu "1923" z nagrodzoną Oscarem Helen Mirren i nominowanym do Oscara Harrisonem Fordem, a także drugi sezon serialu komediowego "Tulsa King" z Sylvestrem Stallone'em. Z drugim sezonem powróci również doskonały serial "Halo" oparty na kultowej grze.

W SkyShowtime będzie można zobaczyć także wielkie kinowe hity: "Babilon" od 6 lipca, "M3GAN" od 14 sierpnia oraz "Jednym głosem" ("She Said") od 23 czerwca. Dołączą one do listy kinowych przebojów dostępnych w serwisie, takich jak "Top Gun: Maverick", "Jurassic World Dominion czy "Minionki: Wejście Gru", które można oglądać w ramach subskrypcji, bez dodatkowych opłat.

Prezes SkyShowtime Monty Sarhan powiedział podczas swojego wystąpienia na Festiwalu Filmowym w Cannes: SkyShowtime to serwis, który powstał z myślą o Europie, dlatego z dumą zapowiadam nasze oryginalne propozycje z lokalnych rynków. Premiera dziesięciu seriali oryginalnych w pierwszym roku działania to imponujące osiągnięcie, jakim nie mogą się pochwalić inne serwisy. Jesteśmy platformą, na której już można znaleźć fantastyczne treści na wyłączność – z Hollywood i Europy – oraz znakomity wybór filmów. Nadal jednak będziemy dążyć do tego, aby cały czas zapewniać naszym klientom doskonałą ofertę w świetnej cenie.