"Pierwsze Damy"

Reklama

Seria dokumentalna, premierowe odcinki w soboty o 22:00 w PLANETE+ i w serwisie CANAL+ online.

Seria dokumentalna o żonach prezydentów Stanów Zjednoczonych. Poznajcie historie sześciu kobiet, które miały ważną rolę do odegrania.

Mówi się, że za każdym mężczyzną, który odniósł sukces, stoi kobieta. Autorzy serii portretują sześć pierwszych dam Ameryki: Eleanor Roosevelt, Lady Bird Johnson, Jackie Kennedy, Nancy Reagan, Hillary Rodham Clinton i Michelle Obamę. Niektóre z nich skupiały się na wspieraniu mężów i współtworzeniu ich wizerunku, inne rozwijały też własne kariery.

"Czarny Dziki Zachód"

Film dokumentalny, już dostępny w serwisie CANAL+ online.

Szerzej nieznana, przemilczana historia czarnoskórych osadników na Dzikim Zachodzie.

Opowieści o tym, jak zdobywano Dziki Zachód, mają sławnych bohaterów, których znamy z filmów i książek. To głównie mężczyźni, w przytłaczającej większości biali. Tymczasem ok. 30% populacji zasiedlającej ziemie na zachodzie stanowili Afroamerykanie – farmerzy, kowboje, żołnierze, bandyci, stróże prawa i kobiety. Autorzy dokumentu przywracają pamięć o ludziach wymazanych z kart historii.

"Ten miły, dobry Bill Cosby"

Film dokumentalny, premiera w niedzielę 16.04 o godzinie 22:00 w PLANETE + oraz w serwisie CANAL+ online.

Uroczy komik czy seksualny drapieżca? Poruszający dokument o tym, jak zdemaskowano Billa Cosby’ego.

Bill Cosby przez kilka dekad był ulubieńcem Ameryki. Kiedy 63 kobiety oskarżyły go o napaść seksualną, kraj był w szoku. Tylko jednej z nich, Andrei Constand, udało się uzyskać przed sądem wyrok skazujący dla Cosby’ego. Przez blisko 15 lat walczyła o sprawiedliwość. Oto historia jej batalii i zmagań innych ofiar komika, które po latach milczenia i życia w traumie odważyły się przemówić.

"Jak rozmawia ze sobą ciało"

Film dokumentalny, premiera we wtorek 18.04 o godz. 22:00 w PLANETE+ oraz w serwisie CANAL+ online.

W jaki sposób różne narządy naszego ciała porozumiewają się ze sobą? Oto niezwykła podróż w głąb ludzkiego organizmu.

Do niedawna obowiązywał pogląd, że to mózg, niczym wieża kontrolna, steruje całym ciałem człowieka. Badania wykazały jednak, że również inne narządy intensywnie komunikują się między sobą, przekazując informacje i impulsy do działania. Jak to się odbywa? Autorzy dokumentu pokazują te skomplikowane procesy w przystępny i frapujący sposób, posługując się m.in. animacjami komputerowymi. ​

"Planeta ciągłych przemian"

Seria dokumentalna, premiera w sobotę 22.04 o godz. 17:00 w PLANETE+ oraz w serwisie CANAL+ online.

Nasza planeta ulega nieustannym zmianom. Jak procesy zachodzące wewnątrz Ziemi kształtują jej powierzchnię?

Amerykański Wielki Kanion i zatoka Ha Long w Wietnamie to miejsca, w których można poznać historię Ziemi. Krajobraz, kształtowany przez miliony lat powolnych procesów, a także żywioły i kataklizmy, ulega nieustannej ewolucji. Tam, gdzie niegdyś było morze, dziś piętrzą się góry. Dynamikę tych przemian wyraźnie widać na Islandii, pełnej czynnych wulkanów i przemieszczających się lodowców.