Celem inicjatywy jest zachęcenie nowych widzów do odkrywania kina koneserskiego i poszerzania swojej wiedzy na temat sztuki filmowej. Nasz urodzinowy zestaw powinien zainteresować każdego kinomana, niezależnie od gustu i preferencji. Składają się na niego nieśmiertelne klasyki zarówno kina amerykańskiego, jak i światowego, reprezentujące różne gatunki i style składające się na bogactwo klasyki filmowej – mówi Miłosz Stelmach, kurator programowy FlixClassic.

Reklama

Filmy w kolekcji

Na repertuar tej specjalnej kolekcji składają się kultowe pozycje, które powinien poznać każdy miłośnik sztuki filmowej:

"Siedmiu samurajów" Akiry Kurosawy, uważany za jeden z najlepszych i najbardziej wpływowych dzieł w historii kina, do obejrzenia TUTAJ.

Nominowana do Oscara satyra "Pali się, moja panno" Miloša Formana, kluczowej postaci Czechosłowackiej Nowej Fali i przyszłej międzynarodowej gwiazdy kina autorskiego, do obejrzenia TUTAJ.

Realizowane według prozy Grahama Greena przez Carola Reeda arcydzieło pod tytułem "Stracone złudzenia", do obejrzenia TUTAJ.

Reklama

Przypominająca złote czasy klasycznego Hollywoodu "Dziewczyna piętaszek", której dowcipne dialogi do dziś imponują błyskotliwością i poczuciem humoru, do obejrzenia TUTAJ.

Włoski klasyk kina grozy – będąca przedmiotem kultu fanów horroru oraz fantastyki "Suspiria" w reżyserii Dario Argento, do obejrzenia TUTAJ.