Reklama
Reklama
Reklama

Niezwykłe sceny batalistyczne w filmie "Legiony" [FOTO]

W 104. rocznicę bohaterskiej szarży pod Rokitną zaprezentowano zdjęcia z filmu "Legiony". Dokładnie 13 czerwca 1915 roku, II Brygada Legionów Polskich przeprowadziła natarcie, które miało wyprzeć Rosjan ze wsi Rokitna. Atak drugiego szwadronu ułanów przeszedł do historii i stał się synonimem polskiej odwagi i bohaterstwa. Brawurowa szarża 64 żołnierzy na kilka linii okopów przeraziła Rosjan. Taktyczny rozkaz austriackiego dowódcy, w praktyce, oznaczał jednak pewną śmierć wielu legionistów, o czym wiedział dowódca polskiej brygady, rotmistrz Zbigniew Dunin Wąsowicz. Film trafi do kin 20 września, a już dziś możemy zobaczyć, jak szarża ułanów będzie się prezentować na ekranach.
Reklama
Reklama
Tematy:
legiony szarża ułanów film polski kino polskie
Reklama

Komentarze (4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Trywialny
  2019-06-13 23:30
  Ale bzdury. Kolejne bajkopisarstwo z czasów sanacji. Legion nie miały żadnego znaczenia dla odzyskania niepodległości. Szarza pod Rokitna to sanacyjne kłamstwo które powtarzane 100tys razy stało się prawda. Tych legionistów nikt nie witał w Polsce nikt ani Sienkiewicz ani polski naród. Kolejny propagandowy szmelc.
  2
  zgłoś
 • Maria S.
  2019-06-15 15:12
  Czytając opinie w sieci, jeszcze bardziej nie mogę się doczekać premiery. Brawo za kadry i dobór obsady.
  0
  zgłoś
 • Tomasz
  2019-06-16 21:59
  Bardzo ciężko jest z masowej nawalanki zrobić coś więcej niż masową nawalankę. Kadry są bardzo estetyczne, ciekawe jak będzie w ruchu bo jest on bardzo ważny przy kręceniu scen batalistycznych.
  0
  zgłoś
 • Karo90
  2019-06-19 09:59
  Każde z ujawnionych zdjęć do filmu "Legiony", wygląda jak świetny obraz. Oby cały film utrzymał się w takim klimacie !
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama