10 najlepszych polskich komedii romantycznych [RANKING]
1 Najpopularniejsza komedia ostatnich 25 lat w Polsce. Dużo śniegu, kolędy, klasyczne piosenki o miłości, stoiska z choinkami, a w tym wszystkim pięć kobiet i pięciu mężczyzn, którzy przekonują się, że przed miłością i świętami nie da się uciec. Jak kochać nie tylko od święta na ekranie pokazuje plejada rodzimych gwiazd (Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Dygant i Katarzyna Zielińska), a całość reżyseruje Mitja Okorn na tyle udanie, że widzowie pokochali "Listy do M.".
Media
2 Klasyka lat 90-tych, czyli przebojowa komedia romantyczna Krzysztofa Langa. Piękna Joanna Trzepiecińska jako emigrantka z Polski, która – pragnąc uzyskać obywatelstwo brytyjskie – postanawia zawrzeć fikcyjne małżeństwo z przypadkowo poznanym Aidenem Careyem (w tej roli muzyk Spandau Ballet – Gary Kemp). I dopiero tu zaczynają się jej prawdziwe kłopoty… Z czasem jednak papierowe małżeństwo staje się bardzo udanym.
Media
3 Udana ekranizacja bestsellerowej powieści Katarzyny Grocholi. Głównie dzięki brawurowej roli Danuty Stenki, jako 40-letniej Judyty, matki dorastającej córki, którą zostawia mąż i musi sobie ułożyć życie na nowo. Bajkowo i niewiarygodnie, ale ma swój wdzięk. Frekwencyjny sukces Nigdy w życiu! wywołał lawinę podobnych produkcji.
YouTube
4 Do Konina zjeżdżają filmowcy z Chin. Powód? Polska to podobno najsmutniejszy kraj na świecie i dlatego tylko tutaj można nakręcić wiarygodny, łzawy melodramat. Ciepły i liryczny film znanego producenta Michała Kwiecińskiego, wbrew pozorom, tryskający rzadko spotykanym w polskim kinie optymizmem.
Media
5 Nikt nie potrafi oprzeć się wdziękom Zosi (Magdalena Cielecka), która rozkochuje w sobie kolejnych amantów, a potem ich porzuca. Nie umie przewidzieć tylko jednego – że sama za którymś razem się zakocha. Pech chce, że wybrankiem jej serca zostaje równie przebiegły Mateusz (Bartosz Opania). Czy oszustka przechytrzy oszukującego i własne uczucie? Nadmierną komplikację scenariusza i kompletny brak prawdopodobieństwa można wybaczyć dzięki sporej dawce bezpretensjonalnego humoru w komedii Piotra Wereśniaka.
Media
6 Trzydziestoparoletnia Matylda (Magdalena Różczka) daje ogłoszenie do gazety. Chce mieć dziecko, ale bez konieczności wiązania się z jakimkolwiek partnerem. Odpowiada na nie kucharz Bartek (Marcin Dorociński). Dochodzi do spotkania. Obydwoje nie przeczuwają, że są jedynie częścią większego planu... Film Macieja Żaka ma wszystko to, co mają współczesne polskie komedie romantyczne. Jest kolorowo i nierzeczywiście, ale czasami również bardzo lirycznie.
Media
7 Komedia z polską powiatową oraz metafizyką w tle. Ryszard Brylski pokazuje nam mikrospołeczność, w której wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich, a dziewczyna po maturze powinna jak najszybciej wyjść za mąż. Przed takim dylematem staje Kitka (błyskotliwy debiut Heleny Sujeckiej), o której względy rywalizują syn miejscowego krezusa branży pogrzebowej oraz zatrudniony w warsztacie jej ojca ubogi kamieniarz.
Media
8 Edyta Olszówka, Anna Dereszowska, Izabela Kuna i Magdalena Różczka jako tytułowe "Lejdis" i ich sercowo-miłosne perypetie, bo przecież wszystkiemu winni są faceci. Choć czasem nie wiadomo czy to komedia romantyczna, farsa czy dramat, to jedno jest pewne – powtórki z "Testosteronu" brak (choć film zapowiadany był jako żeńska nań odpowiedź). Na szczęście!
Media
9 Anioł Giordano wiodący spokojne życie w Krakowie zostaje uczłowieczony, traci niebiańską moc i zakochuje się z wzajemnością. A to pociąga za sobą różnorakie konsekwencje. Ciąg dalszy "Anioła w Krakowie" z pogubionymi w gąszczu anielsko-ludzkich dylematów wątkami, wysilonym ciepłem i brawurową akcją bezdomnych komandosów.
Media
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję