Glenn Powell nowym "Uciekinierem"

Tym razem w bohatera wcieli się Glen Powell, gwiazda "Top Gun: Maverick" i komedii romantycznej "Tylko nie ty" z Sydney Sweeney. 35-letni aktor jest obecnie na fali - już w maju zobaczymy go w nowej komedii "Hit Man", zaś w lipcu w filmie katastroficznym "Twisters" stanowiącym sequel wielkiego hitu z lat 90.

"Uciekinier" ze Schwarzeneggerem

Reklama

Nowa wersja w reżyserii Edgara Wrighta ("Baby Driver") ma być znacznie wierniejszą ekranizacją prozy Kinga, wydanej w 1979 pod pseudonimem Richard Bachman, niż film z Arnoldem Schwarzeneggerem luźno bazujący na literackim pierwowzorze.

Reklama

Widowisko science fiction z 1987 roku, w przeciwieństwie do wielu przebojów popularnego "Arniego" z tamtego okresu, w kinach poniosło klęskę, zarabiając jedynie 37 mln dolarów przy blisko 30-milionowym budżecie i dodatkowych kosztach promocji. Jednak "Uciekinier" odbił sobie porażkę na rynku VHS, gdzie okazał się przebojem wypożyczalni wideo.

"Uciekinier". O czym jest książka?

Reklama

Akcja profetycznej powieści rozgrywa się w 2025 roku w USA. Brutalne teleturnieje i reality shows są najpopularniejszą rozrywką dla mas. I najszybszą drogą do zdobycia pieniędzy. Pod warunkiem, że jest się zdesperowanym. Ben Richard, którego nie stać na leczenie córeczki, jest wystarczająco zmotywowany, by powalczyć o miliard dolarów. Życie dziewczynki zależy od tego, czy jej ojciec wytrwa 30 dni w grze zwanej "Uciekinier", ścigany przez kamerę, profesjonalnych zabójców i cały kraj. Tylko że tej gry jeszcze nikt nie wygrał...