Jak poinformowała Olga Lany z krakowskiego Kina Pod Baranami, festiwalowe pokazy odbywać się będą w salach tego kina oraz w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.
"Zobaczymy słynnych mistrzów komedii m.in. Charlesa Chaplina, Bustera Keatona czy Flipa i Flapa w towarzystwie mistrzów dźwięku, którzy, jak co roku, zagrają na żywo do najpopularniejszych oraz mniej znanych produkcji filmowych sprzed przełomu dźwiękowego" - zapowiedziała.
Festiwal oficjalnie rozpocznie się projekcją „Rozkoszy gościnności”, jednego z pierwszych pełnometrażowych filmów Bustera Keatona, uważanego za jego najwybitniejsze dzieło. Film zilustruje dźwiękowo na żywo kilkunastoosobowy zespół Acoustic Ethno Orchestra.
W kolejnych dniach widzowie zobaczą m.in. „Siedem lat nieszczęść” Maxa Lindera, „Emigranta” i „Gorączkę Złota” Charlie Chaplina oraz "Jeszcze wyżej” Harolda Lloyda. Będą także krótkie filmy z Flipem i Flapem, Busterem Keatonem, Charlie Chaplinem. Kinematografię polską będzie reprezentować „Tajemnica pokoju nr 100” z 1914 r. w reżyserii Aleksandra Hertza a sowiecką - „Szczęście” Aleksandra Medvedkina z 1935 r.
W specjalnym paśmie dla dzieci „Baranki w niemym kinie” wyświetlona zostanie francuska produkcja „Podróż na księżyc” z 1902 r.
Muzykę na żywo projekcjom filmowym zapewnią zarówno kinowi akompaniatorzy, wirtuozi elektroniki jak i wieloosobowe zespoły multiinstrumentalne.