Jak poinformowała Olga Lany z krakowskiego Kina Pod Baranami, festiwalowe pokazy odbywać się będą w salach tego kina oraz w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

"Zobaczymy słynnych mistrzów komedii m.in. Charlesa Chaplina, Bustera Keatona czy Flipa i Flapa w towarzystwie mistrzów dźwięku, którzy, jak co roku, zagrają na żywo do najpopularniejszych oraz mniej znanych produkcji filmowych sprzed przełomu dźwiękowego" - zapowiedziała.

Reklama

Festiwal oficjalnie rozpocznie się projekcją „Rozkoszy gościnności”, jednego z pierwszych pełnometrażowych filmów Bustera Keatona, uważanego za jego najwybitniejsze dzieło. Film zilustruje dźwiękowo na żywo kilkunastoosobowy zespół Acoustic Ethno Orchestra.

W kolejnych dniach widzowie zobaczą m.in. „Siedem lat nieszczęśćMaxa Lindera, „Emigranta” i „Gorączkę ZłotaCharlie Chaplina oraz "Jeszcze wyżejHarolda Lloyda. Będą także krótkie filmy z Flipem i Flapem, Busterem Keatonem, Charlie Chaplinem. Kinematografię polską będzie reprezentować „Tajemnica pokoju nr 100” z 1914 r. w reżyserii Aleksandra Hertza a sowiecką - „SzczęścieAleksandra Medvedkina z 1935 r.

Reklama

W specjalnym paśmie dla dzieciBaranki w niemym kinie” wyświetlona zostanie francuska produkcja „Podróż na księżyc” z 1902 r.

Muzykę na żywo projekcjom filmowym zapewnią zarówno kinowi akompaniatorzy, wirtuozi elektroniki jak i wieloosobowe zespoły multiinstrumentalne.