Wieloletnia współpraca była ewenementem na skalę polską. Rzadko zdarza się, żeby jedna firma była związana z wydarzeniem kulturalnym nieprzerwanie przez tak długi czas - poinformowało dziś biuro prasowe festiwalu.

Reklama

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty jest największym i najpopularniejszym festiwalem filmowym w Polsce oraz jednym z największych w tej części Europy. Festiwal ciągle się rozwija i co roku gromadzi ponad stutysięczną publiczność. W tym roku w festiwalu wzięło udział 112 tysięcy widzów.

To wydarzenie filmowe, które ma swoją markę, swoją publiczność – świadomą i wymagającą, oraz aktualny i bardzo atrakcyjny program filmowy z dużą liczbą premierowych tytułów (w tym roku 142 premiery polskie na 200 pełnometrażowych filmów), często ledwie kilka tygodni po premierze światowej w Cannes. Średnia frekwencja na tegorocznych pokazach filmowych wyniosła 80 procent - mówią organizatorzy.

Kolejna, 18. edycja festiwalu, odbędzie się we Wrocławiu w dniach 26 lipca - 5 sierpnia 2018 roku. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty poszukuje nowego partnera i sponsora i jak twierdzi jest otwarte na różne modele finansowania