Dziennik Gazeta Prawana logo

Rusza Transatlantyk Festival. Gośćmi Edward Norton oraz Lucrecia Martel

13 lipca 2017, 08:05
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Edward Norton
Edward Norton/Shutterstock
W programie Transatlantyk Festival jest prawie 200 tytułów, wśród nich kino najnowsze i klasyka. Transatlantyk to nietypowe podejście do filmu – powiedziała PAP Joanna Łapińska, dyrektor programowa festiwalu.

Gościem specjalnym Transatlantyku będzie w tym roku amerykański aktor Edward Norton. – powiedziała Łapińska.

Na zaproszenie festiwalu do Łodzi przyjedzie także argentyńska reżyserka Lucrecia Martel. Jak oceniła Łapińska,  - - jubileuszową nagrodę FIPRESCI 92.

Widzowie będą mogli także zapoznać się z pracami polskiej reżyserki Barbary Sass.  - – podkreśliła Łapińska. W Łodzi zobaczymy jej cztery filmy: „” (1982), „” (1985), „” (1985) i „” (1995).

Jednym z wyjątkowych wydarzeń tegorocznej edycji będzie sekcja „Kina Kulinarnego”. W jej ramach widzowie nie tylko oglądają filmy o tematyce kulinarnej, ale po seansie biorą udział w specjalnej kolacji, przygotowanej przez zaproszonych na festiwal szefów kuchni.

 - – podkreśliła dyrektor programowa festiwalu.  - – dodała.

Jak zaznaczyła Łapińska, wszyscy, którzy kupują bilety na pierwsze seanse kina kulinarnego są automatycznie zaproszeni na kolację. - B - .

Innym sztandarowym programem Transatlantyku jest „kino łóżkowe”, w ramach którego widzowie mają do dyspozycji 50 łóżek - sal kinowych. Każde z nich oprócz obowiązkowego baldachimu ma wmontowany ekran. Na wszystkich ekranach pokazywany jest ten sam film.  - – tłumaczyła dyrektor programowa festiwalu.

 - – podkreśliła.

W ramach tegorocznej edycji Transatlantyk Festivalu, której hasłem przewodnim jest „Siła kobiety”, na widzów czeka ponad 300 projekcji fabuł i dokumentów z całego świata. Festiwal odbywa się w Łodzi od 14 do 21 lipca. Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie internetowej pod adresem www.transatlantyk.org 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj