O świetnym wyniku poinformował dziś środkowoeuropejski oddział The Walt Disney Company. Dokładnego wyniku nie znamy, ale ponad pół miliona widzów robi wrażenie. To jedno z trzynastu najlepszych otwarć w historii oraz drugi tegoroczny wynik - lepszy był "Pitbull. Niebezpieczne kobiety".

Reklama

Należy jednak zwrócić uwagę, że "Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie" miał swą premierę w czwartek, a nie jak większość filmów w piątek. Poprzednia (w kolejności wyświetlania) część sago zanotowała lepszy wynik, w pierwszy weekend przyciągając do kin 789 tysięcy fanów. "Przebudzenie mocy" obejrzało łącznie 2,872 mln widzów.

Łotr 1 to pierwszy film z cyklu Gwiezdne wojny - historie. Grupa rebeliantów podejmuje się misji niemożliwej, próbując wykraść plany budowy Gwiazdy Śmierci, najpotężniejszej broni Imperium. Ten kluczowy dla całego uniwersum Gwiezdnych wojen moment rozpoczyna serię zdarzeń, w których zwykli ludzie dokonują niezwykłych czynów i stają się bohaterami.

W filmie występują m.in. nominowana do Oscara Felicity Jones, nagrodzony Oscarem Forest Whitaker i Mads Mikkelsena, zdobywca nagrody dla najlepszego aktora na festiwalu w Cannes.