Najwięksi reżyserzy polscy: "Jesteśmy oburzeni wulgarną wypowiedzią szefowej Wiadomości"

| Aktualizacja:

Jesteśmy oburzeni niestosowną i wulgarną wypowiedzią Marzeny Paczuskiej, szefowej „Wiadomości” TVP1 - piszą czołowi twórcy polskiego kina, zrzeszeni w Gildii Reżyserów Polskich. Wśród nich są m.in. Wojciech Smarzowski, Jerzy Skolimowski, Małgorzata Szumowska, Agnieszka Holland i  wielu innych - łącznie 51 osób.

wróć do artykułu
  • ~JMK
    (2016-10-12 17:34)
    Lista podpisanych mówi sama za siebie. To ci co byli u koryta przez wiele lat ,to ci co popierali i popierają odsuniętych od koryta.
  • ~#
    (2016-10-12 18:39)
    WALCIE SIĘ DALEJ! #NieOddamyWamKultury
  • ~Jak pewni ludzie nabrali reżyserów!
    (2016-10-12 16:49)
    Paczuska żegna Wajdę słowami: „Andrzej Wajda R. I. P.”, czyli spoczywaj w pokoju. To zdanie odnosi się do Wajdy. Tylko to. Zdanie drugie: „Walcie się dalej”, jednoznacznie odnosi się do hashtagu - czyli swego rodzaju hasła/odnośnika #NieOddamyWamKultury. To przywołanie tzw. Kongresu Kultury, który w weekend zgromadził spolityzowanych artystów broniących Polski Tuska i „tego, co było”. W jaki sposób można twierdzić, że słowa „Walcie się dalej” - czyli trochę niezręczne powiedzenie „Nawalajcie się, bijcie się” - skierowane są do Wajdy?
  • ~blazny chca byc POlitykami
    (2016-10-12 16:42)
    zapiszcie sie do KODu...socjotechnike oglupiania na sluzbie PRLu i POstPRLu opanowaliscie super
  • ~AAA
    (2016-10-12 17:41)
    A od kiedy kolejna kasta nadludzi jest taka delikatna ?
  • ~Kaszub
    (2016-10-12 17:23)
    I ponownie koszerne w akcji,nie potrafią czytać ze zrozumieniem i walą się dalej w łeb.
  • ~Dr J.E.Baka
    (2016-10-12 17:15)
    Same ałtoryrety
  • ~xxx
    (2016-10-12 16:39)
    No i co z tego ... karawana idzie dalej....
  • ~Polonistka
    (2016-10-12 16:41)
    Wy paradne osiołki! Uczyliście się języka polskiego w szkole???? Hahahahahahahaha
  • ~tomek
    (2016-10-12 16:45)
    Piszcie na Berdyczów,złamasy.
  • ~rednose
    (2016-10-12 18:32)
    Niesamowite ile tego pisowskiego szamba zebralo sie do komentowania Listu. Do budy pisowskie smiecie, wont!!
  • ~Wittorio
    (2016-10-12 20:10)
    Buraki pastewne latoś obrodziły nadzwyczajnie.Rekordowy zanotowano na działce dyrektora wiadomości TVP .
  • ~a szkoda
    (2016-10-12 18:45)
    A ten najważniejszy pedofil nie POdpisał ?
  • ~PO-gubiony
    (2016-10-12 20:08)
    No cusz :) walcie się dalej
  • ~ZaKODowane łby
    (2016-10-12 18:42)
    Mądrzy reżyserzy(rki) inaczej! "Walcie się dalej" to było do hasztag NieOddamyWamKultury. Czytać ze zrozumieniem nie potraficie? Na dodatek pani Paczuszka to wyjaśniała!!!
  • ~czszh
    (2016-10-12 19:32)
    swój do swego, kolejna lista antypolaków
  • ~bardzo oburzony
    (2016-10-13 04:46)
    Brakuje tylko obu Szechterow, zapomniałbym o Baumanie
  • ~k
    (2016-10-12 21:12)
    FRUZIA KUPILAS JUZ BILET DO IZRAELA TAM BEDZIE CI LEPIEJ BO NAWET POLSKIEGO JEZYKA NIE POZNALAS DOBRZE A TAK SIE GLUPIO WYMadrzasz
  • ~Alina
    (2016-10-12 23:34)
    DO "Związek Zawodowy Reżyserów Polskich - Gildia Reżyserów Polskich". Jak jesteście takimi durniami, którzy nie potrafią odczytać sensu dwóch krótkich zdań, to należy zrezygnować z zawodu i iść "kury szczać prowadzać". A jeśli to wasza świadoma manipulacja, to powiem krótko: Wy-pier-da-lać!!
  • ~Shawn Ogg
    (2016-10-13 10:32)
    Obrzydzenie bierze na tę ilość prawdziwego, robotniczo-chłopskiego zacietrzewienia przeciwko elitom artystycznym narodu, ludziom, którzy rzeczywiście tworzą i pielęgnują jego kulturę. Czy rzeczywiście np. pan Smarzowski, reżyser "Wołynia", zasługuje na opluwanie i wyzwiska od "komuchów" tylko dlatego, że podpisał się pod protestem wobec niestosownej wypowiedzi urzędniczki państwowej w kontekście śmierci wielkiego człowieka? Czy inni też na to zasługują? Jesteście prawdziwymi hunwejbinami władzy (jeśli wiecie, co to znaczy).