Najwięksi reżyserzy polscy: "Jesteśmy oburzeni wulgarną wypowiedzią szefowej Wiadomości"

| Aktualizacja:

Jesteśmy oburzeni niestosowną i wulgarną wypowiedzią Marzeny Paczuskiej, szefowej „Wiadomości” TVP1 - piszą czołowi twórcy polskiego kina, zrzeszeni w Gildii Reżyserów Polskich. Wśród nich są m.in. Wojciech Smarzowski, Jerzy Skolimowski, Małgorzata Szumowska, Agnieszka Holland i  wielu innych - łącznie 51 osób.

wróć do artykułu
  • ~Janko Walski
    (2016-10-24 11:13)
    Tylu reżyserów... a polskie kino wciąż żenująco kiepskie (z nielicznymi wyjątkami).
  • ~Sru
    (2016-10-19 09:01)
    Wleżli na Parnas polskiej kultury i tam se siedli,aż do śmierci lub emerytury. Naagle patrzą,och cholera tam jest PIS - napluć trzeba.
  • ~regularnie odwiedzajacy Radom
    (2016-10-17 08:45)
    Te miernoty u władzy doprowadzą do takiej agresji w bardziej cywilizowanej części społeczeństwa że fala powrotna uderzy w nich fizycznie. Zera przy pomocy demokracji przypomniały że istnieją i trzeba ich brać na serio. Ale w sposób tak prymitywny, że doczekają się kopniaka. Nie tylko demokratycznie.
  • ~fing
    (2016-10-16 15:20)
    Zastanawiające, że sygnatariusze wzięli słowa "walcie się" do siebie, przecież Paczuska nie napisała kto ma się walić.:)
  • ~Macu
    (2016-10-16 12:53)
    Może nie tyle "walcie się", ile np."tarzajcie się we własnym sosie". Nieostrożna fraza Szefowej "Wiadomości" pozwoliła tak dokarmionym "ofiarom agresji" zapomnieć o moralno-intelektualnej miernocie...
  • ~stary
    (2016-10-14 10:27)
    Kupa nieudaczników dostała się do wadzy zministrem propagandy na czele
  • ~stach
    (2016-10-13 12:46)
    wulgaryzm sie szerzy wszedzie. To straszne jak przeklenstwa i wulgaryzmy wchodza na salony. Kultura w narodzie wymiera! Nic tylko uciekac!. Bardzo trudno byc patriota w tym kraju!
  • ~POst komuna3rp
    (2016-10-13 11:13)
    Lista owa zawiera beneficjentów 3rp...Ci co ciężko na nich pracują ,nie mają nawet internetu żeby pisać o swojej krzywdzie i niewolnictwie w tzw. wolnej 3rp.Wstydzę się za taką POkomunistyczną elytę....KODziarze.
  • ~Ech, te konie...
    (2016-10-13 11:08)
    Liczyłem trzy razy nazwiska tych co podpisali i albo mam wadę wzroku i cosik nie tak ze mną bo doliczyłem się tylko 50 podpisów albo "niewidzialną ręką" i takim też zamętem podpisał się jako 51 MIĘDZYNARODOWY NR. 1 tak ten sam z filmu SMOLEŃSK co to na dwa konie stawia i "CAŁY TEN ZGIEŁK" jak karawan jaki w garści trzyma i pewnie prowadzi...
  • ~Shawn Ogg
    (2016-10-13 10:32)
    Obrzydzenie bierze na tę ilość prawdziwego, robotniczo-chłopskiego zacietrzewienia przeciwko elitom artystycznym narodu, ludziom, którzy rzeczywiście tworzą i pielęgnują jego kulturę. Czy rzeczywiście np. pan Smarzowski, reżyser "Wołynia", zasługuje na opluwanie i wyzwiska od "komuchów" tylko dlatego, że podpisał się pod protestem wobec niestosownej wypowiedzi urzędniczki państwowej w kontekście śmierci wielkiego człowieka? Czy inni też na to zasługują? Jesteście prawdziwymi hunwejbinami władzy (jeśli wiecie, co to znaczy).
  • ~Krasi
    (2016-10-13 10:23)
    Media Narodowe? To jakaś kpina - TVPiS Hejterzy z PiS - włączyć myślenie ! Kto nie lubi, ten z Nami
  • ~MARION
    (2016-10-13 10:07)
    WIDAĆ U NIEKTÓRYCH - TOMEK, POPLONISTKA, KASZUBJMK ZAMIAST MÓZGU MOCZ PREZESA
  • ~rycho
    (2016-10-13 09:49)
    hejtowsko hołoto za niedługo będziecie się uczyć tylko abecadła i liczenia do 10
  • ~Kaszub
    (2016-10-13 08:40)
    Od lat powtarzam komedianci,reżysery ,osoby publiczne działające w szołbiznesie nie powinny wypowiadać się na tematy polityczne,własne poglądy zostawić w domu,jest dużo ciekawych programów ,których nie oglądam ze względu na obsadę z tych właśnie powodów.
  • ~kisiek
    (2016-10-13 08:28)
    zgraja pseudointelektualistów
  • ~stanisław
    (2016-10-13 06:34)
    obywatele podpisani jesteście już dawno w unii europejskiej i się cieszcie z tego że polska dała wam dobrą pracę i płacę i zachowujcie się jak ludzie kultury obejrzyjcie się do tyłu ile ludzi idzie i nie może dojść do do unijnych standartów w 1/3 poziomu dochodu co wy,a też walczyli za waszą wolność, a sami pozostali w tyle za murzynami obudzcie się,oddajcie pokłon wajdzie w spokoju i w poszanowaniu jego zasług .
  • ~bardzo oburzony
    (2016-10-13 04:46)
    Brakuje tylko obu Szechterow, zapomniałbym o Baumanie
  • ~Joe
    (2016-10-13 02:18)
    Czy ten dziennikarzyna pisze najwieksi rezyserzy ? Czy oni maja minimum2 metry czy tez wiecej ?
  • ~Wierszyk znaleziony w sieci
    (2016-10-13 00:12)
    WIERSZYK ,znaleziono w sieci,to dotyczy pismakow ,podpisanych ten list. Kwicza swinie rozpasane,od koryta oderwane. Kiedy slucham ich narracji,o gwalceniu demokracji,ktora wtedy wlasnie ginie,kiedy wladze traca swinie. To mnie taka mysl nachodzi nie o Wolnosc swiniom chodzi. Pelen faluszu jest ten kwik,bo to o koryto krzyk. Zawlaszczone,rozkradzione,slusznie swiniom odebrane. Wie juz cala okolica,ze kwik to targowica.
  • ~Alina
    (2016-10-12 23:34)
    DO "Związek Zawodowy Reżyserów Polskich - Gildia Reżyserów Polskich". Jak jesteście takimi durniami, którzy nie potrafią odczytać sensu dwóch krótkich zdań, to należy zrezygnować z zawodu i iść "kury szczać prowadzać". A jeśli to wasza świadoma manipulacja, to powiem krótko: Wy-pier-da-lać!!