"Ten film jest protestem przeciwko manipulacjom prawdą". Kilkuminutowe brawa po premierze "Smoleńska"

| Aktualizacja:

Kilkuminutowymi brawami zakończyła się premiera filmu "Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauzego, która odbyła się w poniedziałkowy wieczór w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Obecni byli m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

wróć do artykułu
  • ~zabytki za Pis
    (2016-09-16 20:07)
    Należy mieć obawy czy kultura (i tak od lat dosć po macoszemu i nieprofesjonalnie traktowana np.przez polityków) nie będzie teraz przypominać kultury z krajów takich jak Rumunia za Czauczesku, albo Korea Połnocna. Nie tylko to kwestia karygodnej propagandy w mediach publicznych ,którą teraz PiS robi, choćby w Wiadomosciach. Te obawy podtrzymuje ostatnia decyzja Ministra Kultury (na pewno za sprawką Jarosława K.), że spora pula pieniędzy na ratowanie zabytków (czyn słuszny) będzie jednak dotyczyć głównie zabytkó sakralnych i muzeów o tematyce II wojny swiatowej. Martyrologii mamy i tak dużo.... Smutne, że PiS (to jest jak za Bieruta!!!!!) dobija zabytki swieckie takie jak dwory i pałace. Tak charakterystyczne dla polskich ziem. Ustawa rolna pozwala na obrót ziemią również z zabytkiem rolnikom, kosciołowi i państwu. A to własnie prywatni inwestorzy to częstokroć ludzie dobrej woli, ktorzy chcą uratować polski dwór lub pałac !!!!
  • ~rycho
    (2016-09-10 08:39)
    mam nadzieje że nauczyciele sami ocenią film i będą mieć odwagę sprzeciwić się kuratorom oświaty ,aby nie zatruwać umysłów młodzieży szkodliwym s/f
  • ~cisza
    (2016-09-09 10:39)
    Za katastrofą stoi CIA i Mosad.Rosja podłożyła swój wrak tupolewa,dlatego nie chce oddać szczątek.Wystarczy obejrzeć zdjęcia satelitarne przed katastrofą.Na zdjęciach znajdują się białe plamy.Jest to snieg bądź biały materiał pod którym ukryte są szczątki tupolewa rosyjskiego nie mylić z tym który ponoć wyleciał z Polski choć i to nie jest pewne.Było to na zlecenie sił rządzących światem pieniądza (tzw.finansjery).Oczywiście Polska ma nie poznać prawdy,Zachód tą prawdę zna.Biedni i naiwni Polacy zawsze w łapach jakiejś korporacji.
  • ~D.
    (2016-09-08 10:09)
    Bylam na premierze. Nie bylo kilkuminotowych braw!...
  • ~elf
    (2016-09-08 10:08)
    Do każdego biletu PiS dokłada puszkę Zimnego Lecha
  • ~jk
    (2016-09-07 08:58)
    pisowcy zadbali o klakierow na sali albo jest tylu wyznawcow kaczki
  • ~rympał
    (2016-09-07 07:27)
    Myślę, że Jarosław Kaczyński jest ostatnią osobą, która chciałaby aby ten film przedstawiał prawdę. Pamiętam zdjęcia z e składania raportu prezydentowi przez gen. Błasika, w zwiastunie tego filmu meldunek składa kto inny. Czy to jest "dobra prawda czasu , prawda ekranu"?
  • ~remik
    (2016-09-06 22:08)
    No odważyliby się nie klaskać !!!!!
  • ~otempora
    (2016-09-06 21:18)
    W tradycji jakich kurnych chat i jakich podłych zabobonów wychowali się ci ludzie, co teraz są ministrami?
  • ~x ten co zawsze
    (2016-09-06 20:45)
    Parodia, kto gra w tym filmie, same byłe komuchy, działaczki ZMP i PZPR, TW, naczelne puszczalskie IV RP. Jak chcieli zrobić film, który miałby być poważnie potraktowany, trzeba było zadbać o obsadę.
  • ~Proton
    (2016-09-06 20:40)
    W końcu mamy narodowy film na miarę oscara! Ta prawda historyczna, ten artyzm, ta reżyseria i gra aktorów. Myślę, że nominację do tegorocznych oscarów ma już w kieszeni :)
  • ~Gosc
    (2016-09-06 20:33)
    Właśnie dzisiaj się zastanawiałam...kiedy do szkoły przyjdzie list z MEN lub kuratorium "sugerujacy" udział uczniów w projekcji filmu.mam nadzieję ze jako nauczyciel Bede mogła powołać się na klauzulę sumienia i odmówić w uczestnictwie w oglądaniu filmu...
  • ~denisa
    (2016-09-06 20:31)
    Ja jestem pełna obaw, ponieważ mam dziecko w wieku pierwszokomunijnym i obawiam się tego, że dziecko, jak pójdzie do pierwszej spowiedzi, a ksiądz zapyta, czy było na pokazie filmu "Smoleńsk" i powie, że nie, a on nie daje Boże powie dziecku: "za pokutę masz z rodzicami pójść na film Smoleńsk" . Ja nie pójdę na pewno, mąż tym bardziej i co będzie z odprawieniem pokuty?
  • ~80-latka
    (2016-09-06 20:08)
    To było do przewidzenia, że uczniowie z nauczycielami "będą zachęcani" do obejrzenia tego filmu. Ludzie do czego my zmierzamy? Dlaczego naród polski jest zmuszany do PiS-owskiej propagandy? To mi przypomina lata 50-te w PRL. A już myślałam, że dożyję kresu mojego życia w normalnym kraju.
  • ~clex
    (2016-09-06 20:06)
    ja moim dzieciom na ten film pójść nie pozwolę. nawet jeśli bilety będą za darmo.
  • ~Nikt nie fika do Rydzyka
    (2016-09-06 17:55)
    Rodzice dzieci w wieku szkolnym ! Informujcie swoje dzieci o Kłamstwie smoleńskim nr 2, tak jak nas rodzice mówili nam o Kłamstwie smoleńskim nr 1. To kłamstwo jest filarem ich religii. Swoja drogą, dobrze ze nie dorwali sie do wraku, bo to, ze zrobili by w nim wybuch na poligonie to pewne jak to, ze IV RP przetrwa krócej niż III-ia. I to nie Rzeczpospolita.
  • ~XXC@
    (2016-09-06 17:21)
    inteligentni w przeciwieństwie do inteligentnych inaczej dawno przewidzieli że frekwencje na tego gniota będzie napędzana obowiązkowym wyjściem do kina dzieci w ramach fałszowania historii współczesnej. świadomie premiera we wrześniu bo początek roku szkolnego. premiera jak stypa po satrapie, żałosne widowisko.
  • ~Cmentarym hienom śmierć PiSana
    (2016-09-06 17:14)
    Ja swojego dziecka na tą PiSdowatą chałę nie puszczę a tym bardziej będę za to płacił !
  • ~Jajacek
    (2016-09-06 17:03)
    Trzeba chronić dzieci przed smoleńską zarazą. Zanim obowiązkowo pójdą na film, trzeba w domu powiedzieć im prawdę, kto jest winien tej katastrofy.
  • ~matylda
    (2016-09-06 16:17)
    To znaczy, że ten film będzie lekturą obowiązkową dla wszystkich szkół w Polsce???? Zgroza!!!