Karierę zaczęła jako modelka i twarz marki Bourjois. Dziś zjawiskowa Lou de Laâge uznawana jest za nadzieję francuskiego kina. Zagrała w "Obietnicy" i "Oddychaj" Mélanie Laurent. Ma na koncie występy u boku Moniki Bellucci i Juliette Binoche oraz cenne trofeum Shooting Stars. Nagrodę, przyznawaną najzdolniejszym europejskim aktorom młodego pokolenia, w przeszłości otrzymywały takie sławy jak Daniel Craig czy laureatka Oscara Rachel Weisz.

Reklama
Kino Świat / Anna Włoch / Aeroplan Film

W "Niewinnych" – najnowszym dziele Anne Fontaine, autorki "Coco Chanel" i "Dziewczyny z Monaco" – Lou de Laâge zagrała Madeleine Pauliac, lekarkę z francuskiego Czerwonego Krzyża. To jej wspomnienia zainspirowały scenariusz filmu o polskich zakonnicach, które pod koniec II wojny światowej były ofiarami gwałtu zbiorowego dokonanego przez czerwonoarmistów.

Na planie miała okazję pracować z polskimi aktorkami, m.in. Agatą Kuleszą oraz Agatą Buzek. Tę pierwszą, ze względu na talent i szybkość wchodzenia w rolę, Lou de Laâge porównuje do kameleona. Drugą nazywa aktorskim gigantem o hipnotyzującym spojrzeniu. – Macie w Polsce świetne aktorki – podkreśla Francuzka.

"Niewinne" zachwyciły już międzynarodową publiczność na pokazach w Watykanie i w ramach Festiwalu Sundance. Teraz wchodzą do polskich kin.