Wiadomo, że spotkanie miało miejsce w czwartek przed południem w papieskiej bibliotece. Jak informuje Agencja Ansa popularny aktor na powitanie pocałował Franciszka w rękę, a następnie po włosku podziękował mu za to, że zgodził się go przyjąć go.

Z kolei Radiovaticana.va podaje, że Leonardo DiCaprio wręczył głowie Kościoła rzymskokatolickiego album ze sztuką Hieronima Boscha. 41-letni aktor miał papieżowi wyjaśnić, że w dzieciństwie nad jego łóżkiem wisiała reprodukcja obrazu słynnego malarza, przedstawiającego Ziemię i że od zawsze była dla niego inspiracją.

Gwiazdor wręczył papieżowi Franciszkowi również czek od swej fundacji ekologicznej z sumą przeznaczoną na cele dobroczynne. Jej wysokości nie ujawniono. Tak, jak tematu spotkania. Komentatorzy przypuszczają jednak, że była nim działalność na rzecz obrony środowiska, w którą żywo zaangażowany jest Leonardo DiCaprio, a której papież poświęcił swą encyklikę "Laudato si'". I właśnie jej kopię Franciszek podarował gwieździe kina.

Leonardo DiCaprio od piątku 29 stycznia będziemy mogli oglądać w polskich kinach w filmie "Zjawa". W roli, która przyniosła mu piątą w karierze nominację do Oscara.