Po pięciu tygodniach w kinach dramat w reżyserii Alejandra Gonzáleza Inárritu wreszcie wdrapał się na podium. W filmie – poza DiCaprio grają także – Tom Hardy, Domhnall Gleeson i Will Poulter. Produkcja zarobiła w weekend 16 milionów dolarów.

Reklama

Film "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" ma na koncie już 1,940 miliarda dolarów na całym świecie. Produkcja J.J. Abramsa jest w tej chwili najbardziej dochodowym filmem w USA (879 milionów dolarów), czwartym poza USA (1,060 miliarda dolarów) i trzecim na świecie.

Pierwsza nowość tego weekendu to komedia "Co ty wiesz o swoim dziadku?". Film w reżyserii Dana Mazera na podstawie scenariusza Johna Phillipsa opowiada o młodym, nieco sztywnym mężczyźnie, Jasonie (Zac Efron), oraz jego niedawno owdowiałym dziadku Dicku (Robert De Niro), emerytowanym, acz pełnym wigoru generale. Tuż przed swoim ślubem Jason zostaje podstępem wciągnięty w misję odwiezienia Dicka na Florydę. Film zarobił w trzy dni 11,5 miliona dolarów.

Na piątej pozycji pojawił się horror "The Boy". Bohaterką jest młoda kobieta, która dostaje zadanie opiekowania się dzieckiem pewnego małżeństwa. Dziecka okaże się lalką, ale dziewczyna szybko uwierzy w moc swojego podopiecznego. W filmie grają Lauren Cohan, Rupert Evans, James Russell, Jim Norton i Diana Hardcastle. Produkcja przyniosła 11,2 miliona dolarów zysku.

Ostatnia nowość tego weekendu to produkcja science fiction "Piąta fala". Dzieło stanowi ekranizację bestsellerowej książki Ricka Yanceya. Bohaterką opowieści jest 16-letnia Cassie Sullivan (Chloë Grace Moretz), której udało się przeżyć inwazję obcych. Przy życiu trzyma ją pragnienie odnalezienia młodszego brata (Zackary Arthur), który mógł zostać porwany przez kosmitów. Film zarobił 10,7 miliona dolarów.

Oto pełne zestawienie:
1. "Zjawa" – 16 milionów dolarów
2. "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" – 14,2 miliona dolarów
3. "Ride Along 2" – 12,9 miliona dolarów
4. "Co ty wiesz o swoim dziadku?" – 11,5 miliona dolarów
5. "The Boy" – 11,2 miliona dolarów
6. "Piąta fala" – 10,7 miliona dolarów
7. "13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi" – 9,7 miliona dolarów
8. "Daddy's Home" – 5,2 miliona dolarów
9. "Misiek w Nowym Jorku" – 4,1 miliona dolarów
10. "Big Short" – 3,5 miliona dolarów