Okazało się, że niektórzy widzowie nadinterpretują sekwencję z głównym bohaterem i niedźwiedziem, a dokładnie niedźwiedzicą. – Każdy, kto widział film, wie, że niedźwiedź, który się pojawia to samica – tłumaczy rzecznik studia. – Niedźwiedzica atakuje Hugh Glassa, gdyż czuje, że może zagrażać jej potomstwu. Na pewno jednak nie jest to scena gwałtu.

Reklama

Film "Zjawa" powstał w oparciu o powieść Michaela Punke, "The Revenant: A Novel of Revenge". Akcja książki rozgrywa się w roku 1822. Głównym bohaterem jest myśliwy Hugh Glass (Leonardo DiCaprio), który pewnego dnia zostaje zaatakowany przez niedźwiedzia. Jego towarzysz John Fitzgerald (Tom Hardy) zamiast mu pomóc, okrada go i zostawia samego w dziczy. Ranny Glass nie poddaje się jednak szybko. Nie tylko udaje mu się pozostać przy życiu, ale też pokonuje trzy tysiące mil w poszukiwaniu tego, który go porzucił.

Za reżyserię dramatu odpowiada Alejandro Gonzáleza Inárritu. W obsadzie znaleźli się także Will Poulter i Domhnall Gleeson. Obraz doczeka się premiery 25 grudnia 2015 roku. Do naszych kin trafi 29 stycznia 2016 roku.