Film, który do Polski trafi 7 sierpnia, w pierwszy weekend swojej obecności w USA zarobił 56 milionów dolarów. Kolejne 65 milionów dolarów spłynęło do producentów z dystrybucji międzynarodowej (najwięcej – gdyż aż 17 milionów dolarów przyniosły pokazy w Korei Południowej). Wytwórnia jest wyjątkowo zadowolona, gdyż spodziewała się amerykańskiego otwarcia na poziomie 40 milionów dolarów.

Reklama

W karierze samego Toma Curise'a to trzecia najlepsza premiera – więcej przyniosły tylko "Wojna światów" (64,9 milionów dolarów w pierwszy weekend w Ameryce) oraz "Mission: Impossible 2" (57,8 miliona dolarów). W nowej przygodzie agent Ethan Hunt (Tom Cruise) razem ze swoją ekipą walczy z kryminalnym syndykatem. Do swych ról wracają także Simon Pegg, Ving Rhames i Jeremy Renner. W czarny charakter wciela się Sean Harris. Ponadto w obsadzie znaleźli się Simon McBurney, Rebecca Ferguson i Alec Baldwin. Reżyserią zajął się Christopher McQuarrie.

Na drugim miejscu box office USA znalazła się komedia Johna Francisa Daleya i Jonathana M. Goldsteina "W nowym zwierciadle: Wakacje" (w Polsce od 4 września), nawiązująca do popularnej w minionym wieku serii "W krzywym zwierciadle". Przez weekend film przyniósł twórcom 14,8 miliona dolarów.

Więcej nowości do pierwszej dziesiątki się nie zmieściło. Wygląda ona następująco:

1. "Mission: Impossible – Rogue Nation" – 56 milionów dolarów
2. "W nowym zwierciadle: Wakacje" – 14,8 miliona dolarów
3. "Ant-Man" – 12,6 miliona dolarów
4. "Minionki" – 12,2 miliona dolarów
5. "Piksele" – 10,4 miliona dolarów
6. "Wykolejona" – 9,7 miliona dolarów
7. "Do utraty sił" – 7,5 miliona dolarów
8. "Papierowe miasta" – 4,6 miliona dolarów
9. "W głowie się nie mieści" – 4,5 miliona dolarów
10. "Jurassic World" – 3,8 miliona dolarów
Z czołówki wypadły m.in. "Mr. Holmes" (2,4 miliona dolarów) i "Terminator: Genisys" (900 tysięcy dolarów).