W ostatni weekend film "Mission: Impossible – Rogue Nation" zarobił w USA ponad 29 milionów dolarów. To najlepszy wynik spośród wszystkich filmów, które były obecne na amerykańskich ekranach, ale gorszy od weekendu premierowego szpiegowskiego hitu aż o 47 procent. Ogólnie na świecie produkcja zarobiła już ponad 265 milionów dolarów.

Reklama

W Polsce "Mission: Impossible – Rogue Nation" można oglądać od 7 sierpnia. W nowej przygodzie agent Ethan Hunt (Tom Cruise) razem ze swoją ekipą walczy z kryminalnym syndykatem. Do swych ról wracają także Simon Pegg, Ving Rhames i Jeremy Renner. W czarny charakter wciela się Sean Harris. Ponadto w obsadzie znaleźli się Simon McBurney, Rebecca Ferguson i Alec Baldwin. Reżyserią zajął się Christopher McQuarrie.

"Fantastyczna czwórka", którą w Polsce będziemy mogli oglądać od 14 sierpnia, za oceanem zadebiutowała na miejscu drugim – z wynikiem 26,2 milina dolarów. W obrazie w reżyserii Josha Tranka w wyniku nieudanego eksperymentu czterech naukowców zyskuje supermoce. W głównych rolach występują Miles Teller, Michael B. Jordan, Kate Mara, Jamie Bell, Toby Kebbell i Reg E. Cathey.

Reklama

Druga nowość w Ameryce – dramat "Dar" Joela Edgertona (polska premiera 7 sierpnia) – zadebiutował w box office USA zajmując trzecie miejsce. Produkcja przyniosła twórcom nieco ponad 12 milionów dolarów.

Reklama

Kolejna nowość – "Nigdy nie jest za późno" Jonathana Demme ze scenariuszem Diablo Cody i z udziałem Meryl Streep – wystartowała za oceanem zarabiając 7 milionów dolarów i zdobywając siódme miejsce w box office. Historia rockmanki, która stara się odzyskać miłość bliskich do Polski trafi 11 września.

Poza pierwszą dziesiątką amerykańskiego box office – na jedenastym miejscu z wynikiem 4 milionów dolarów – znalazła się animacja "Baranek Shaun". W Polsce film ten mogliśmy oglądać zimą. Do USA dotarł dopiero teraz.

Poniżej zestawienie top 10 amerykańskiego box office ostatniego weekendu:
1. "Mission: Impossible – Rogue Nation" – 29,4 miliona dolarów
2. "Fantastyczna czwórka" – 26,2 miliona dolarów
3. "Dar" – 12 milionów dolarów
4. "W nowym zwierciadle: Wakacje" – 9,1 miliona dolarów
5. "Ant-Man" – 7,8 miliona dolarów
6. "Minionki" – 7,4 miliona dolarów
7. "Nigdy nie jest za późno" – 7 milionów dolarów.
8. "Wykolejona" – 6,3 miliona dolarów
9. "Piksele" – 5,4 miliona dolarów
10. "Do utraty sił" – 4,7miliona dolarów