Ian Show (Jason Statham) pragnie dokonać zemsty za śmierć brata Owena, eliminując Doma Toretto (Vin Diesel) i jego ekipę. "Szybcy i wściekli 7" to ostatni film z serii z udziałem Paula Walkera (wcielającego się w Briana O'Connera), który zginął w wypadku samochodowym nim zakończyły się zdjęcia. Niektóre partie dokręcili za niego dwaj bracia. W produkcji występują także Tyrese Gibson, Tony Jaa, Kurt Russell, Nathalie Emmanuel, Djimon Hounsou, Lucas Black, John Brotherton, Michelle Rodriguez i Elsa Pataky. Tylko w USA "Szybcy i wściekli 7" zarobili 143 miliony dolarów, co jest rekordem kwietniowym oraz także rekordem weekendu wielkanocnego.

Reklama

Film zadebiutował także najlepiej spośród całej serii. "Szybcy i wściekli 6" zarobili w 2013 roku 50 milionów dolarów mniej. Poza USA obraz przyniósł dodatkowe 240 milionów dolarów. Tym sposobem "Szybcy i wściekli 7" są najlepszy otwarciem na świecie w historii wytwórni Universal.

Kolejna nowość tego weekendu to film "Woman in Gold". Dzieło przedstawia historię Żydówki Marii Altmann (Helen Mirren), która mając 82 lata, zmusiła rząd austriacki do oddania zagrabionych dzieł sztuki wcześniej należących do jej rodziny. Wśród bezcennych płócien znalazł się m.in. portret Adeli Bloch-Bauer pędzla Gustava Klimta, zwany "Złotą Adelą" ("The Lady in Gold"). W roku 2006 obraz ten został zakupiony za 135 milionów dolarów przez nowojorskiego spadkobiercę imperium kosmetycznego Ronalda Laudera. Była to wówczas największa suma, jaką zapłacono za obraz. Film, w którym grają także Ryan Reynolds, Daniel Brühl, Tatiana Maslany, Charles Dance i Katie Holmes zarobił 2 miliony dolarów.

Oto pełne zestawienie:
1. "Szybcy i wściekli 7" – 143,6 miliona dolarów
2. "Dom" – 27,4 miliona dolarów
3. "Cienki Bolek" – 12,9 miliona dolarów
4. "Kopciuszek" – 10,2 miliona dolarów
5. "Zbuntowana" – 10 milionów dolarów
6. "Coś za mną chodzi" – 2,4 miliona dolarów
7. "Woman in Gold" – 2 miliony dolarów
8. "Kingsman: Tajne służby" – 1,7 miliona dolarów
9. "Do You Believe " – 1,5 miliona dolarów
10. "Drugi Hotel Marigold" – 1 milion dolarów