Pokazy przedpremierowe "Hobbita" zaczęły się już w środku tygodnia – do niedzieli film zarobił aż 90 milionów dolarów, a podczas weekendu 56,2 miliona dolarów. Oficjalna premiera superprodukcji Petera Jacksona będzie miała premierę dopiero 26 grudnia.

Druga pozycja przypadła komedii "Noc w muzeum: Tajemnica grobowca". Obraz stanowi trzecią odsłonę serii "Noc w muzeum". Akcja tym razem rozgrywa się w Muzeum Brytyjskim w Londynie. W roli głównej, strażnika Larry'ego Daleya, raz jeszcze pojawił się Ben Stiller. W obsadzie są także Robin Williams, Dan Stevens, Ben Kingsley, Rebel Wilson, Rami Malek, Steve Coogan, Owen Wilson, Patrick Gallagher, Mizuo Peck, Bill Cobbs, Dick Van Dyke oraz Mickey Rooney. W trzy weekendowe dni film zarobił 17,3 miliona dolarów.

Na trzecią pozycję trafił film "Annie". Bohaterką jest osierocona dziewczynka Annie (Quvenzhané Wallis) wychowująca się w domu zastępczym prowadzonym przez niezbyt miłą pannę Hannigan (Cameron Diaz). Pewnego dnia zostaje wybrana, aby spędzić trochę czasu w rezydencji bogacza Benjamina Stacksa (Jamie Foxx), który ubiega się o fotel burmistrza. Benjamin, który do tej pory był oschły i zimy przy dziewczynce się zmienia. Postanawia pomóc Annie w odnalezieniu zaginionej rodziny. Obraz w reżyserii Willa Glucka zarobił 16,3 miliona dolarów.

Ostatnia nowość tego weekendu to... indyjska komedia "P.K.". Bohaterem jest tytułowy P.K., który przybywa do miasta i zadaje pytania, których nikt do tej pory nie zadawał. W rolach głównych wystąpili Aamir Khan i Anushka Sharma. Film zarobił w trzy dni 3,5 miliona dolarów co pozwoliło na zajęcie 10. pozycji.

Oto pełne zestawienie:
1. "Hobbit: Bitwa pięciu armii" – 56,2 miliona dolarów
2. "Noc w muzeum: Tajemnica grobowca" – 17,3 miliona dolarów
3. "Annie" – 16,3 miliona dolarów
4. "Exodus: Bogowie i królowie" – 8 milionów dolarów
5. "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1" – 7,7 miliona dolarów
6. "Dzika droga" – 4,1 miliona dolarów
7. "Top Five" – 3,5 miliona dolarów
8. "Wielka Szóstka" – 3,5 miliona dolarów
9. "Pingwiny z Madagaskaru" – 3,5 miliona dolarów
10. "P.K." – 3,5 miliona dolarów