Zwycięstwo produkcji "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" w świąteczny weekend nie podlegało wątpliwości. Film Petera Jacksona zarobił w trzy dni ponad 41 milionów dolarów a od momentu premiery może pochwalić się już dochodem 168 milionów dolarów. Poza Stanami Zjednoczonymi ostatnia część trylogii zarobiła dodatkowe 405 milionów dolarów. Suma wynosi więc już 573 miliony dolarów.

Reklama

Drugą pozycję zajął dramat "Niezłomny" w reżyserii Angeliny Jolie. Film stanowi adaptację powieści "Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption" Laury Hillenbrand. Książka wydana w Polsce pod tytułem "Niezłomny" opisuje losy Louisa Zamperiniego (Jack O'Connell), byłego olimpijczyka, którego samolot roztrzaskał się w czasie II wojny światowej. Zamperini wraz z dwójką ocalałych dryfował po wodach Pacyfiku przez 47 dni. W końcu został wyłowiony przez japońską flotę. Na lądzie trafił do obozu jenieckiego, w którym był torturowany przez komendanta-sadystę. Pod koniec wojny Zamperini odzyskał wolność, jednak później przez wiele lat borykał się z problemami będącymi wynikiem powojennej traumy. Trzy dni w kinach przyniosły dochód 31,5 miliona dolarów.

Ostatnia nowość wylądowała na 7 pozycji. W obrazie "The Gambler" inspirowanym powieścią Fiodora Dostojewskiego "Gracz" Mark Wahlberg gra mężczyznę uzależnionego od hazardu. W pozostałych rolach pojawili się Jessica Lange i John Goodman. Film zarobił w weekend 9,3 miliona dolarów.

Oto pełne zestawienie:
1. "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" – 41,2 miliona dolarów
2. "Niezłomny" – 31,5 miliona dolarów
3. "Tajemnice lasu" – 31 milionów dolarów
4. "Noc w muzeum: Tajemnica grobowca" – 20,6 miliona dolarów
5. "Annie" – 16,6 miliona dolarów
6. "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1" – 10 milionów dolarów
7. "The Gambler" – 9,3 miliona dolarów
8. "Gra tajemnic" – 7,9 miliona dolarów
9. "Exodus: Bogowie i królowie" – 6,7 miliona dolarów
10. "Dzika droga" – 5,4 miliona dolarów