Artyści połączyli siły, tworząc utwór zatytułowany "Shine". - Pharrell i Gwen są idealnym duetem i bez problemu udało im się oddać urok misia Paddingtona w swojej piosence - zachwala producent, Bob Weinstein. Muzycy mieli okazję współpracować przy numerach "Hollaback Girl", "Can I Have It Like That" i najnowszym singlu wokalistki, "Spark the Fire".

Reklama

Pharrell Williams ma też już na koncie pracę dla filmów do najmłodszych, odpowiadał bowiem za kompozycje do filmów "Jak ukraść Księżyc" i "Minionki rozrabiają". Z drugiego pochodzi nominowany do Oscara przebój "Happy".

Gadającego misia Paddingtona powołał do życia pisarz Michael Bond. Za adaptację popularnych książek dla dzieci odpowiadają producent "Harry'ego Pottera", David Heyman, oraz reżyser Paul King, który wraz z Hamishem McCollem napisał scenariusz. Zgodnie z obowiązującymi trendami dzieło jest hybrydą filmu aktorskiego i animacji CGI.

W obsadzie filmu znaleźli się Hugh Bonneville, Nicole Kidman, Sally Hawkins, Jim Broadbent, Peter Capaldi i Julie Walters. Głosu głównemu bohaterowi użyczył Ben Whishaw.