W drugiej części przedsiębiorczy Gru zostawił za sobą życie złoczyńcy, aby zająć się wychowaniem Margo, Edith i Agnes, a doktor Nikczemnik i Minionki mają teraz trochę wolnego czasu. Kiedy jednak Gru zaczyna przystosowywać się do roli zwykłego ojca rodziny z przedmieścia, u jego drzwi pojawia się tajna organizacja zajmująca się zwalczaniem zła na świecie. Teraz to do niego i jego partnerki Lucy Wilde należy odkrycie, kto stoi za zuchwałym przestępstwem i oddanie go w ręce sprawiedliwości. Jak się okazuje, to właśnie kiedyś największy na świecie złoczyńca musi pojmać przestępcę usiłującego zająć jego miejsce.

Reklama

Za reżyserię odpowiadają Pierre Coffin i Chris Renaud. Obraz "Minionki rozrabiają" zarobił w weekend otwarcia 82,5 miliona dolarów.

Druga nowość zestawienia to okupujący drugą pozycję "Jeździec znikąd" Gore'a Verbinskiego z zyskiem niespełna 30 milionów dolarów. Obraz stanowi ekranizację popularnego słuchowiska radiowego z lat 30. oraz serialu telewizyjnego z lat 50. Dzieło opowiada o zamaskowanym stróżu sprawiedliwości, który przemierza Dziki Zachód. W wędrówce towarzyszy mu Indianin o imieniu Tonto (Johnny Depp). W filmie występują także: Tom Wilkinson, Ruth Wilson, William Fichtner, Barry Pepper, James Badge Dale i Helena Bonham Carter.

Trzeci i ostatni debiut top 10 notowania to dokument "Kevin Hart: Let Me Explain", który zarobił 10 milionów. Dzieło stanowi zapis wyprzedanego występu komika w Madison Square Garden, który odbył się w ramach ubiegłorocznej trasy "Let Me Explain".

1. "Minionki rozrabiają" – 82,5 miliona dolarów
2. "Jeździec znikąd" – 29,4 miliona dolarów
3. "The Heat" – 25 milionów dolarów
4. "Uniwersytet Potworny" – 19,6 miliona dolarów
5. "World War Z" – 18,2 miliona dolarów
6. "Świat w płomieniach" – 13,5 miliona dolarów
7. "Człowiek ze stali" – 11,4 miliona dolarów
8. "Kevin Hart: Let Me Explain" – 10,1 miliona dolarów
9. "This Is the End" – 5,8 miliona dolarów
10. "Iluzja" – 2,77 miliona dolarów