Tomasz Raczek o "Wałęsie" Wajdy: Bardzo boję się tego filmu

| Aktualizacja:

4 października na ekrany polskich wejdzie opowieść Andrzeja Wajdy o Lechu Wałęsie. "Bardzo boję się tego filmu. Andrzej Wajda jest najwybitniejszym polskim reżyserem XX wieku. Chciałbym, aby takim pozostał także w XXI wieku" – mówił Tomasz Raczek, odpowiadając na pytania internautów portalu tvp.info.

wróć do artykułu
  • ~jan.
    (2013-05-23 17:16)
    To bedzie klapa finansowa---ale nasze bogate panstwo doplaci do szmiry .
  • ~oldi
    (2013-05-23 17:18)
    co niektórzy juz wycofują się raczkiem
  • ~pol anka
    (2013-05-23 17:23)
    Wajda jest takim samym największym jak Wałęsa noblistą. Gratuluję poczucia humoru
  • ~puma
    (2013-05-23 17:24)
    jakoś trzeba się zrewanżować p.Wajdzie za aktywny udział w POpieraniu...
  • ~oset
    (2013-05-23 17:25)
    Wałęsa już powiedział,że film Wajdy pokazyje prawdę, kto był bohaterem "Sierpnia", a więc wiemy czego się spodziewać, też uważam, jak "jan", że to będzie klapa finansowa.
  • ~maro
    (2013-05-23 17:33)
    Wajda to robi tylko filmy, na które chodzą szkoły i kiedyś zakłady pracy. Nie dorasta do pięt Kieślowskiemu czy Polańskiemu, nawet Hofman bije go na głowę...
  • ~kto wie - spoko panie Raczek!
    (2013-05-23 17:38)
    Czy szkoly będa mialy obowiązek pędzić mlodziez na ten film do kin, czy na maturze bedą z niego pytania??? Rózne sa spoaoby POwskie nabijania kasy i frekwencji, spoko, a i usłuzni recenzenci zaczna gryzmolić bałwochwalcze peany na cześc tego filmu , moze ten "elektryk" z bożej łaski tez zacznie go reklamowac i to w TVP, TVN itd,itp...??? Wszystkie chwyty dozwolone!!!...
  • ~zoro
    (2013-05-23 17:41)
    jeden śmieć kręci o drugim śmieciu.
  • ~tak pytam
    (2013-05-23 17:52)
    "za stary"? - A jaki dobry film nakręcił kiedykolwiek Wajda?
  • ~dziadek
    (2013-05-23 17:54)
    Tomasz Raczek o "Wałęsie" Wajdy: Bardzo boję się tego filmu

    Ja też, ale bardziej boję się Danki, której nie mógł Lech znaleźć w łożu
  • ~SLOWIANIN GOSC VIKINGOW
    (2013-05-23 18:01)
    NO to rodzice wyciagac ostatnia kase na POciechy...nastapi totalne naganianie młodzieży i szkol na ta agitke...obecność będzie obowiazkowa ...ale już recenzje mogą być zdziwieniem dla wajdy...walesa zrugal homoseksualistow i raczek wystartowal z krytyka...jak przeprosi biedronia i raczka to może znow będzie LEGENDA
  • ~SLOWIANIN GOSC VIKINGOW
    (2013-05-23 18:06)
    Panie Wajda...a jak pan przedstawil sikanie do chrzcielnicy ...toz to obraza uczuc wierzących !
  • ~Stiff
    (2013-05-23 18:06)
    A kto będzie chciał oglądać ten film?
  • ~SLOWIANIN GOSC VIKINGOW
    (2013-05-23 18:09)
    Za szczanie w synagodze lub meczecie.. dostalby w czape ...za szczanie w kościele nagroda NOBLA
  • ~SOHO
    (2013-05-23 18:12)
    Wajda skończy tak, jak Wałęsa - na śmietniku historii, niestety...
    Ich życie to równia pochyła - mieli piękne wzloty, teraz pozostały tylko dotkliwe upadki.
  • ~SLOWIANIN GOSC VIKINGOW
    (2013-05-23 18:13)
    Panie Raczek czego boi się Pan bardziej ...tego filmu ..czy tego tajemniczego blondyna który ustawil się za pana plecami w pelnej gotowości ??
  • ~leming
    (2013-05-23 18:14)
    Ciekawe jest to, kto ten film będzie chciał obejrzeć.
    Chyba sam Lechu vel "Bolek" Wałęsa, Henia Krzywonos, Bodziu Borusewicz, Mietek Wachowski, Tadek Gocłowski, Lechu Falandysz i Tadek Mazowiecki. No może jeszcze Wojtek Jaruzelski, Czechu Kiszczak i Adaś Michnik... Ponoć fiml ma partona "medialnego". Jest nim PO !!!
  • ~leming z PO
    (2013-05-23 18:20)
    A ja sądzę, że na emeryturę powinniśmy przechodzić w wieku 87 lat.

    A raczek się nie zna.
  • ~~ Sebastian
    (2013-05-23 18:25)
    WAJDA ? CO TO I KTO TO ? Co z tego że OSKARA DOSTAŁ ZA NIC !!! jak przypuszczalnie miskę ryżu z jadłodajni dla ubogich stary dziadek dostaje .Pierwsze filmy w czasach Stalina robił kiedy technika filmowa z wykorzystaniem efektów w Polsce była poniżej poziomu i standardów światowych. Wajda to reżyser , który zabłysnął w czasach komunistycznych i był chwalony w tamtych czasach przez władze komunistyczne pod czas gdy reżyser " Krzyżaków" - Aleksander Ford musiał wyjechać z kraju jeszcze przed rozruchami marcowymi 68 za te "DWIE MSZE" co ksiądz Bartosz przed bitwą odprawiał w "Krzyżakach" i za krytykę pobożnych braci zakonnych w całym filmie . Wajda napewno nie pokarze w filmie gdański szopek prałata Jankowskiego ze sfastykami hitlerowskimi w tamtych czasach znanymi w Berlinie Zachodnim nawet.
  • ~kwiczoły na postumentach
    (2013-05-23 18:32)
    Geje się boją o Wajdę ? Zbytek troski. Czy to może tylko czarny pijar i lobbing w ich wykonaniu przeciw głównemu bohaterowi, już to słyszę - przecież Wałęsę trzeba przykładnie ukarać po ostatnich wybrykach, co nie ? We wszelki możliwy sposób. Ale starość dotyka każdego - i Wajdę i Raczeka i Wałęsę też, więc starcy mogliby grać przynajmniej w tej samej drużynie starców, a nie do śmierci się żreć.
    Tu chodzi o film, a nie o fobie krytyka.

Może zainteresować Cię też: