Tegoroczną galę prowadziła aktorka i komediantka Rebel Wilson. Nagrody wręczono w 12 kategoriach.

Reklama

Najlepszym filmem roku okazał się "Avengers" w reżyserii Jossa Whedona.

Złoty Popcorn w kategorii najlepsza aktorka otrzymała zdobywczyni Oscara Jennifer Lawrence za rolę w filmie "Poradnik pozytywnego myślenia", a najlepszym aktorem okazał się jej kolega z planu Bradley Cooper.

W kategorii przełomowa rola triumfowała gospodyni gali Rebel Wilson, która otrzymała nagrodę za udział w musicalu "Pitch Perfect". Złoty Popcorn za najlepszą scenę przerażenia trafił do rąk Suraj Sharma za rolę w filmie "Życie Pi".

Najlepszą parą na ekranie okazali się Mark Wahlberg i Seth MacFarlane, którzy razem zagrali w komedii "Ted". Statuetka w kategorii najlepszy występ na ekranie bez koszuli trafiła do Taylora Lautnera za występ w "Saga Zmierzch – przed świtem, część 2".

Za najlepszą walkę widzowie uznali starcie: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson i Jeremy Renner vs. Tom Hiddleston w filmie "Avengers".

Statuetkę za najlepszy filmowy pocałunek odebrali Bradley Cooper i Jennifer Lawrence za pocałunek w filmie "Poradnik pozytywnego myślenia".

Najlepszym moment WTF okazało się "Podpalenie domu Calvina Candiego" w filmie "Django". Statuetkę odebrali Jamie Foxx i Samuel L. Jackson.

Złoty Popcorn w kategorii najlepszy czarny charakter trafił do Toma Hiddlestona za rolę w "Avengers".

W kategorii najlepsza sekwencja muzyczna triumfowali: Anna Kendrick, Rebel Wilson, Anna Camp, Brittany Snow, Alexis Knapp, Ester Dean i Hana Mae Lee za film "Pitch Perfect"

Nagrody specjalne odebrali Will Ferrell za geniusza komedii, Emma Watson, jako MTV Pionier oraz Jamie Foxx – MTV Generation.

Na gali, która odbyła się w niedzielę pojawiły się też największe gwiazdy światowego show-biznesu m.in. Brad Pitt, Kim Kardashian oraz Selena Gomez.