Druga nowość zestawienia, to znajdujący się na 3. miejscu z 21 milionami na koncie "Safe Haven". Obraz powstał w oparciu o książkę Nicholasa Sparksa znaną w Polsce pod tytułem "Bezpieczna przystań". Bohaterką powieści jest Katie, młoda kobieta z Północnej Karoliny, która stara się unikać nawiązywania bliższych kontaktów z ludźmi. Kiedy jednak zakochuje się w pewnym mężczyźnie, coraz trudniej utrzymać jej w tajemnicy mroczny sekret, który od lat nie pozwala jej normalnie żyć. Duhamel wciela się we wdowca i właściciela sklepu. W rolach głównych występują Julianne Hough, Josh Duhamel i Cobie Smulders.

Reklama

Oczko niżej kolejna świeża pozycja w box office – "Escape from Planet Earth". Historia animacji rozgrywa się na planecie Baab, na której narodowym bohaterem jest uwielbiany astronauta Scorch Supernova. Kiedy zostaje złapany w pułapkę przez złego Shankera, uwolnić go musi jego cichy i spokojny brat, Gary. Produkcja w reżyserii Callana Brunkera po pierwszym weekendzie ma 16 milionów dolarów.

Czwarty i ostatni debiut top 10 notowania to "Piękne istoty" – ekranizacja pierwszej z serii pięciu książek Kami Garcii i Margaret Stohl. Powieść przedstawia historię licealisty z Południowej Karoliny, Ethana Wate'a (Aiden Ehrenreich). Życie chłopaka staje na głowie, kiedy do jego miasteczka wprowadza się Lena Duchannes (Alice Englert), obdarzona magicznymi mocami 16-latka, która odkrywa mroczne tajemnice ich rodzin i miasta. Film przyniósł 7,4 miliona dolarów zysku i znalazł się na 6. pozycji.

1. "Szklana pułapka 5" – 25 milionów dolarów
2. "Złodziejka tożsamości" – 23,4 miliona dolarów
3. "Safe Haven" – 21,4 miliona dolarów
4. "Escape from Planet Earth" – 16,1 miliona dolarów
5. "Wiecznie żywy" – 9 milionów dolarów
6. "Piękne istoty" – 7,46 miliona dolarów
7. "Side Effects" – 6,31 miliona dolarów
8. "Poradnik pozytywnego myślenia" – 6,09 miliona dolarów
9. "Hansel i Gretel: łowcy czarownic" – 3,47 miliona dolarów
10. "Wróg nr 1" – 3,1 miliona dolarów