"Mama" to historia małżeństwa, które przyjmuje pod swój dach dwie osierocone dziewczynki. Po tajemniczej śmierci rodziców siostry zniknęły w lesie, a odnaleziono je dopiero kilka lat później. Nowi rodzice (Jessica Chastain i Nikolaj Coster-Waldau) odkrywają wkrótce, że dziewczynki nawiedza mroczna siła. Dzieło, którego producentem jest del Torro, a reżyserem Andrés Muschietti zarobiło 28 milionów dolarów.

Reklama

Drugą najwyżej notowaną nowością jest "Broken City". Utrzymana w klimacie filmu noir produkcja to opowieść o losach byłego policjanta (Mark Wahlberg), który pracuje jako prywatny detektyw. W ramach jednego ze zleceń śledzi on niewierną żonę burmistrza (Catherine Zeta-Jones). Wkrótce detektyw odkrywa, że kochanek kobiety nie żyje, co pozwala mu wpaść na trop niejasnych interesów burmistrza. Polityk nie jest zbyt zadowolony z rozwoju wypadków. Na konta producentów po pierwszym weekendzie w USA wpłynęło 9 milionów dolarów.

Trzeci i ostatni debiut top 10 notowania to "Likwidator" z Arnoldem Schwarzeneggerem. Aktor wciela się w postać szeryfa Raya Owensa, który rezygnuje z pracy w Los Angeles, aby zwalczać przestępczość w pewnym niewielkim miasteczku. Na jego drodze staje kartel narkotykowy. Obraz przyniósł nieco ponad 6 milionów dolarów zysku.

1. "Mama" – 28,1 miliona dolarów
2. "Wróg nr 1" – 17,6 miliona dolarów
3. "Poradnik pozytywnego myślenia" – 11,4 miliona dolarów
4. "Gangster Squad" – 9,11 miliona dolarów
5. "Broken City" – 9 milionów dolarów
6. "A Haunted House" – 8,33 miliona dolarów
7. "Django" – 8,24 miliona dolarów
8. "Les misérables: Nędznicy" – 7,81 miliona dolarów
9. "Hobbit: Niezwykla podróż" – 6,45 miliona dolarów
10. "Likwidator" – 6,3 miliona dolarów