Filmowcy przekazali kostiumy i rekwizyty, a także wartościowe przedmioty i pamiątki. Całkowity dochód z aukcji zasili konto fundacji Jurka Owsiaka - na ratowanie życia dzieci, ale także na godną opiekę medyczną seniorów.

Reklama

Sztuczne wąsy, które nosił Robert Więckiewicz w filmie „Wałęsa” to jedna z największych atrakcji - mówi Aleksandra Różdżyńska z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Są oprawione w ramkę, z autografami Andrzeja Wajdy i Roberta Więckiewicza. Hitem aukcji jest scenariusz "Jesteś Bogiem" - egzemplarz Marcina Dorocińskiego z notatkami i dedykacją aktora. Można też wylicytować bluzę Magika. Dużym zainteresowaniem cieszy się sukienka głównej bohaterki "Big love", którą zagrała Ola Hamkało i klaps z "Drogówki".

Środowisko filmowe przygotowało też propozycje dla kinomanów, którzy nie lubią gromadzić przedmiotów, a chcą wspomóc Orkiestrę. To zaproszenia na uroczyste premiery "Drogówki" Wojciecha Smarzowskiego i "Nieulotnych" Jacka Borcucha, oraz na ceremonię wręczenia Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Można też wykupić karnet na 6. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera. Żeby wziąć udział w aukcji trzeba wejść na stronę Allegro, odnaleźć zakładkę "aukcje.wosp", a następnie Polski Instytut Sztuki Filmowej. W ubiegłym roku na aukcji filmowców zebrano 37 tysięcy złotych na cele Orkiestry.