Polscy filmowcy przekazali Instytutowi m.in. cenne kostiumy i rekwizyty ze znanych polskich filmów, plakaty z autografami twórców, zaproszenia na premiery, pamiątki związane z kinem. Całkowity dochód ze sprzedaży tych przedmiotów zasili konto fundacji WOŚP. W tym roku pieniądze przekazane będą na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów.

Reklama

Sukienkę Emilii, granej przez Aleksandrę Hamkało bohaterki filmu "Big love" w reż. Barbary Białowąs, udało się sprzedać na aukcji za 950 zł. Za nieco niższą cenę, 910 zł, kupione zostały sztuczne wąsy Roberta Więckiewicza z powstającego filmu "Wałęsa" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Na aukcjach sprzedano również" bluzę filmowego Magika z "Jesteś bogiem" (za 710 zł), zaproszenie na premierę "Nieulotnych" Jacka Borcucha (730 zł), scenariusz "Jesteś bogiem" – egzemplarz Marcina Dorocińskiego (600 zł), zdjęcie portretowe Wojciecha Smarzowskiego z autografem (406 zł), kamizelkę "policyjną", czyli gadżet z filmu Smarzowskiego "Drogówka" z podpisami twórców (308 zł).