Zamykająca serię ekranizacji powieści Stephenie Meyer produkcja z Kristen Stewart i Robertem Pattinsonem w rolach głównych zarobiła dodatkowe 43 miliony dolarów.

Reklama

Najwyżej notowaną nowością jest "Rise of the Guardians". Film powstał w oparciu o serię powieści "The Guardians of Childhood" Williama Joyce'a. Opowiada ona o nieśmiertelnych strażnikach chroniących dzieci przed siłami zła, którzy od wieków pojawiają się w wyobraźni najmłodszych. Głosów postaciom użyczają Hugh Jackman, Alec Baldwin, Isla Fisher i Chris Pine. Animacja przyniosła po pierwszym weekendzie w USA 24 milinów dolarów, co zagwarantowało jej 4. pozycję.

Oczko niżej pojawił się kolejny debiut – najnowsze dzieło Anga Lee, "Życie Pi". To ekranizacja bestsellerowej powieści Yanna Martela, ukazująca historię walki młodego człowieka o przeżycie w niezwykle trudnych morskich warunkach. Trójwymiarowy obraz zapewnił producentom zysk 22 milionów dolarów.

Ostatnia nowość w top 10 to "Czerwony świt" na 7. miejscu z ponad 14 milionami na koncie. Film stanowi remake produkcji z 1984 roku. Bohaterami są nastolatkowie, którzy chcą uratować miasteczko zaatakowane przez nieprzyjazne wojska. Film wyreżyserował Dan Bradley. Grają w nim Chris Hemsworth, Josh Peck, Josh Hutcherson, Adrianne Palicki, Isabel Lucas, Connor Cruise i Jeffrey Dean Morgan.

1. "Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2" – 43,1 miliona dolarów
2. "Skyfall" – 36 milionów dolarów
3. "Lincoln" – 25 milionów dolarów
4. "Rise of the Guardians" – 24 miliony dolarów
5. "Życie Pi" – 22 miliony dolarów
6. "Ralph Demolka" – 16,8 miliona dolarów
7. "Czerwony swit" – 14,6 miliona dolarów
8. "Lot" – 8,6 miliona dolarów
9. "Silver Linings Playbook" – 4,62 miliona dolarów
10. "Operacja Argo" – 3,88 miliona dolarów