Amerykańska legenda sceny, grupa Led Zeppelin zasłużyła się popularyzacją muzyki hard-rockowej. Dzięki takim kompozycjom, jak "Stairway To Heaven" czy "No Quarter" zespół trafił do radia i telewizji a co za tym idzie - pod strzechy. Sprzedaż płyt Led Zeppelin w samych Stanach Zjednoczonych sięgnęła 110 milionów egzemplarzy.

Reklama

Dustin Hoffman, którego kariera filmowa trwa nieprzerwanie od sześciu dekad, wsławił się rolami w takich obrazach, jak "Absolwent", "Nocny kowboj" i "Tootsie". Dwukrotny laureat Oscarta stał się symbolem nowego pokolenia aktorów Hollywood.

Wśród pozostałych tegorocznych laureatów The Kennedy Center Honours znaleźli się: prowadzący własny show telewizyjny David Letterman, muzyk bluesowy Buddy Guy oraz baletnica Natalie Makarova. David Letterman od 1993 roku prowadzi autorski talk show "Late Show with David Letterman", w którym gości najznamienitsze postaci show-biznesu. Buddy Guy uznawany jest za pioniera chicagowskiego bluesa i inspirację dla takich sław, jak Eric Clapton. Natalie Makarova była gwiazdą nowojorskiego American Ballet Theatre.

35. gala The Kennedy Center Honours odbędzie się 2. grudnia w Białym Domu w Waszyngtonie.