Premiera piosenki w wykonaniu Moore'a, który siedmiokrotnie wcielał się w postać fikcyjnej postaci brytyjskiego agenta MI6 i Irki Bochenko, jednej z kobiet Jamesa Bonda odbędzie się we wrześniu. Wcześniej jednak, fragmenty urodzinowego utworu nagranego przez aktorów z okazji 50. rocznicy premiery pierwszego filmu o przygodach agenta 007, będą dostępne na stronie internetowej jamesbond007.net.

Reklama

Roger Moore i Irka Bochenko wystąpili razem w jedenastym oficjalnym filmie o przygodach James Bonda pt. "Moonraker", opartym na podstawie trzeciej powieści o brytyjskim agencie, autorstwa Iana Fleminga z 1955. Moore wcielił się wówczas w postać szpiega już po raz czwarty.

84-letni obecnie brytyjski aktor zastąpił w tej roli Seana Connery'ego, debiutując w 1973 roku jako Bond w "Żyj i pozwól umrzeć". Ostatni film o przygodach agenta Jej Królewskiej Mości z jego udziałem to "Zabójczy widok" z 1985 roku.

W ciągu ostatnich 50 lat powstały w sumie 22 odcinki o najsłynniejszym szpiegu na świecie. Po raz pierwszy w 1962 roku na srebrnym ekranie w roli Jamesa Bonda można było zobaczyć Seana Connery'ego w obrazie zatytułowanym "Dr. No". "Skyfall",

Reklama

23. z serii filmów w reżyserii Sama Mendesa i Danielem Craigiem w roli głównej, do kin trafi już w październiku tego roku.

Z okazji 50. urodzin Bonda na wystawie "Designing 007: 50 Years Of Bond Style" w londyńskim Barbican Center zgromadzono także ponad 400 przedmiotów, które pojawiły się w serii filmów. Na własne oczy można zobaczyć m.in. czarny garnituru noszony przez Seana Connery'ego w "Doktorze No", broń z "Człowieka ze złotym pistoletem", czy chociażby pokrytą kryształami sukienkę, którą zobaczymy w najnowszym filmie "Skyfall".