– Dopiero po zakończeniu zdjęć będziemy mieli szansę usiąść i spojrzeć na film, który stworzyliśmy, ale już wiemy jak wiele historii Bilbo Bagginsa, czarodzieja Gandalfa i krasnoludów z Ereboru zostałoby pominiętych, gdybyśmy nie wykorzystali szansy zrobienia trylogii – argumentował potrzebę powstania trzech części filmu Peter Jackson.

Reklama

Pierwsza część ekranizacji zatytułowana "Hobbit: niespodziewana podróż" trafi do kin już w grudniu 2012 roku. Druga część filmowej odsłony, "Hobbit: tam i z powrotem" pojawi się na ekranach w grudniu 2013 roku. Trzeci, nieplanowany dotąd film z serii ukaże się natomiast latem 2014 roku.

– Cieszę się, że New Line, MGM i Warner Bros są równie entuzjastycznie nastawieni do przedstawienia fanom tej obszernej opowieści w trzech filmach – powiedział Peter Jackson w oświadczeniu. – Doprawdy, to była niespodziewana podróż. Jak mówił sam prof. Tolkien, opowieść, którą zaczynał opowiadać, tak naprawdę nie wiedział, dokąd go zaprowadzi – dodał.

"Hobbit" J.R.R. Tolkiena opisuje przygody Bilbo Bagginsa, trzynastu krasnoludów oraz czarodzieja Gandalfa, dziejące się chronologicznie przed fabułą "Władcy Pierścieni". Bilbo wyrusza na wyprawę, której celem jest odnalezienie skarbu strzeżonego przez smoka.

W rolach głównych wystąpią gwiazdy, które znane są już z "Władcy Pierścieni": Cate Blanchett, Iana McKellena, Orlando Blooma i Elijaha Wooda w roli Froda. W postać Bilbo Bagginsa wcieli się Martin Freeman. W "Hobbicie" wystąpi również Christopher Lee, a Andy Serkins udzieli głosu Gollumowi.

Zdjęcia do obu części "Hobbita" już trwają – od marca realizowane są w Nowej Zelandii, przy użyciu technologii 3D.