Po drugim weekendzie w kinach w USA, komiksowa superprodukcja o superbohaterach Marvela zarobiła 103 miliony dolarów, co po dwóch tygodniach od premiery w Stanach Zjednocznych daje wynik 373 milionów dolarów. Na całym świecie, dzieło, w którym występują m.in. Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo i Scarlett Johansson, wygenerowało dochód ponad miliarda dolarów.

Reklama

Tuż za "Avengers" znalazła się pierwsza nowość – "Mroczne cienie" Tima Burtona z blisko 30 milionami na koncie. Obraz z Johnnym Deppem w roli głównej powstał na kanwie serialu, który święcił triumfy na przełomie lat 60. i 70. Bohaterem kultowej serii był krwiożerczy Barnabas Collins, patriarcha rodu wampirów. W filmowej wersji wampir Barnabas wstaje z grobu po 200 latach i stara się pojednać z potomkami swojego rodu żyjącymi w latach 70. W obrazie występują także Michelle Pfeiffer, Eva Green, Helena Bonham Carter, Chloë Grace Moretz i Jackie Earle Haley.

Drugi i ostatni debiut w top 10 weekendu to "Girl in Progress". Bohaterką jest samotna matka nastolatki, uwikłana w romans z żonatym lekarzem. Komediodramat z Evą Mendes zarobił 1,35 miliona dolarów, co zagwarantowało 10. pozycję.

1. "Avengers 3D" - 103 miliony dolarów
2. "Mroczne cienie" - 28,8 miliona dolarów
3. "Think Like a Man"- 6,3 miliona dolarów
4. "Igrzyska śmierci" - 4,4 miliona dolarów
4. "Szczęściarz" - 4,05 miliona dolarów
6. "Piraci!" - 3,2 miliona dolarów
7. "Jeszcze dłuższe zaręczyny" - 3,2 miliona dolarów
8. "Hotel Marigold" - 2,65 miliona dolarów
9. "Chimpanzee" - 1,6 miliona dolarów
10. "Girl in Progress" - 1,35 miliona dolarów