Polskie Złote Maliny. Wstydliwy triumf Urbańskiej

| Aktualizacja:

 W niedzielę przyznano po raz pierwszy Węże - polskie Złote Maliny dla najgorszych filmów minionego roku. Tytuł Wielkiego Węża 2011 roku dostał "Wyjazd integracyjny" Przemysława Angermana. W poszczególnych kategoriach rekordzistą była superprodukcja "1920 Bitwa Warszawska".

wróć do artykułu
 • ~Toronto
  (2012-04-02 05:08)
  A co sadzicie o Niesiolowskim w roli posla? Zlota malina?
 • ~vp
  (2012-04-02 04:02)
  re Zbyszek D - TAK MOJE WYKSZTAŁCENIE JEST WYSOKO WYSPECJALIZOWANE I DOTYCZY STRICTE OSIĄGNIĘĆ ZNANEJ RODZINY Z ŻOLIBORZA. CÓŻ CI TO PRZESZKADZA ,ŻE MAJĄ DOCIEKLIWEGO DOKUMENTALISTĘ. POTOMNI NIE BĘDĄ MUSIELI GRZEBAĆ W WYKOPALISKACH.Pozdrawiam cię zazdrośniku widzę ,że też chciałbyś mieć .
 • ~kontestator
  (2012-04-02 01:30)
  Urbańska nie jest lubiana w środowisku i przyznanie jej antynagrody nie dziwi. Nie dziwi również, że za najgorszy film uznano ten, mówiący o triumfie polskiego wojska nad sowiecką swołoczą. Patriotyzm w tym środowisku nie jest trendy. Mówienie o polskim kiinie jest w tej chwili wielkim nadużyciem, bo polskiego kina nie ma. Jest za to nieudolne małpowanie kina amerykańskiego a tego nie da się oglądać. Nawet najlepszy polski film akcji, jakim była " Stawka większa niż życie" przerobiono na "Bonda" co spowodowało że został on pozbawiony sensu. Na poprawę nie ma co liczyć, bo w polskim kinie panuje niesamowity nepotyzm. Tatusiowie i mamusie z tego środowiska, pchają na siłę pozbawione talentu dzieci co powoduje że oglądamy sieczkę a nie filmy. Brak nam również prawdziwych twórców filmowych i telewizyjnych, co powoduje że oglądamy kopie głupawych zachodnich produkcji, bo łatwiej kupić licencję niż samemu coś wymyślić. Antynagrodę powinno otrzymać całe to nieudolne środowisko a nie Urbańska czy Małaszyński.
 • ~och Zenek
  (2012-04-01 21:53)
  A jakie dno nakręcił Skolimowski.. Essential Killing... badziewo, że oglądać się tego nie da, a my się śmiejemy z naszych produkcji... owszem polskie filmy też potrafią być marne, ja natomiast uważam Och Karol 2 za całkiem dobrą komedię, o niebo lepszą od tych drętwych sitcomów na TVN i POLSACIE.
 • ~riki tiki taki gosc - co Urbanskiej ma juz dosc
  (2012-04-01 21:35)
  Ciekawe kiedy sugar daddy Urbanskiej zauwazy wreszcei ze kobieta ta nie posiada ani talentu aktorskiego ani piosenkarki.
  Z jej talentem moglaby obslugiwac imprezy disco polo i to tylko w Polsce wschodniej
 • ~ZbyszekD
  (2012-04-01 19:11)
  ,,vp'' chwaliłeś się kiedyś, że jesteś wykształcony, ale chyba na zasadzie: ,,nie matura lecz chęć szczera...' no chyba, że to jest już opętanie, bo o czym by się nie mówiło to ty stale Jarosław K. Czasem psychiatra pomaga.
 • ~Nomen
  (2012-04-01 18:34)
  Węże i padalce w rządzie "polskim" oto co splunąć nie warto.
 • ~vp
  (2012-04-01 18:10)
  A jednak duch w narodzie nie ginie. należałoby dodać jeszcze tasiemiec seryjny pod roboczym tytułem Smoleńsk,za scenariusz,muzykę, aktorstwo i fabułę . Wszystkie kategorie okupuje niezastąpiony pan Jarosław K.
 • ~ajron1960
  (2012-04-01 17:44)
  W Klątwie doliny węży główną rolę zagrał jeden z najlepszych polskich aktorów Roman Wilhelmi, aktor genialny i z tego powodu ten film nie może być najgorszym polskim filmem. To co dzisiaj produkują to żenada do n-tej potęgi i trudno je w ogóle zakwalifikować do kategorii film.