"W lepszym świecie" (wspólna produkcja Danii i Szwecji) to dramat o dwóch rodzinach, których losy splatają się za sprawą dzieci. Podczas gdy rodzice zmagają się z kolejnymi wyzwaniami w trudnym życiu, synowie, na własną rękę, robią to samo.

"Przemoc, zbrodnia i kłamstwo – przykryte cienką warstwą miłości – to nierzadko świat, w którym przyszło żyć dorosłym. W rzeczywistości dalekiej od ideału swego miejsca szukają również dzieci. Gdy relacje dorosłych są napięte do granic, to dzieci szukają wyjścia z psychicznej pułapki. Chcą sprawiedliwości, od której zaczynają się wojny" - tak historię przedstawioną przez Bier zapowiada polski dystrybutor.

Bohaterami filmu są dwaj chłopcy, Christian i Elias. Christian wraca do Danii po śmierci matki. Jest pełen buntu. Nie lubi ludzi, którzy "dają za wygraną". Rodzice Eliasa są z kolei w separacji. Ojciec jeździ do Afryki, gdzie w dramatycznych warunkach pracuje w szpitalu dla uchodźców.

Gdy życie przytłacza, Christian zaczyna myśleć o zemście. Natomiast Elias, spokojny i wrażliwy, nie ma jeszcze pomysłu na odwet. Wszystko zmieni się, gdy chłopcy usiądą razem w szkolnej ławce.

"W lepszym świecie" to jedenasty tytuł w reżyserskim dorobku Susanne Bier. Urodzona w Kopenhadze Dunka zrealizowała wcześniej m.in. filmy "Tuż po weselu" (2006) i "Bracia" (2004), oba nominowane do Europejskich Nagród Filmowych.