Reklama
Reklama
Reklama

Gwiazdy, politycy i szpiedzy, czyli wielka premiera filmu "Jack Strong" [ZDJĘCIA]

5 lutego 2014, 11:23
Marcin Dorociński na premierze filmu "Jack Strong"
Marcin Dorociński na premierze filmu "Jack Strong" / AKPA
O tym filmie było głośno już od chwili, gdy Władysław Pasikowski ogłosił realizację opowieści o losach najsłynniejszego z polskich szpiegów. W warszawskich Złotych Tarasach odbyła się premiera "Jacka Stronga". Uroczysty pokaz przyciągnął tłumy znanych osób z prezydentem Bronisławem Komorowskim na czele. Do Warszawy przylecieli nawet dawni agenci – amerykańscy współpracownicy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego…

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Marcin Dorociński wladyslaw pasikowski Jack Strong Maja Ostaszewska premiera
Reklama

Komentarze (38)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • film fan
  2014-02-25 22:00
  ~JAWNY2014-02-05 12:54
  Tak jest,przeciez sami Amerykanie mowili ze w podobnym przypadku zdrady! ich agent dostalby podwojne dozywocie. Oprocz tego ogladalem film. Nudy,falszywe fakty ze Rosyjski wywiad to diabli ale Amerykanski to cacy i super.Taka tandeta z tego filmu co nie zmiejsza dobre aktorstwo-wszyscy sie popisali. Scenariusz i tendencyjne robienie z ppulk.Kuklinskiego J.Bonda to nie w moim guscie.
  0
  zgłoś
 • zdrapka
  2014-02-21 14:58
  tele-wic2014-02-05 12:40

  Jeden "bohater" za zdradę stanąłby pod murem, drugi "bohater" "zginął" zabijając siebie i ponad 90 wysoko postawionych osób.
  Pierwszemu poświęcono film, drugiemu postawiono pomnik w Radomiu.
  Tak w tym zasr... kraju kreuje się na siłę "herosów" nie bardzo wiadomo na czyj użytek!
  0
  zgłoś
 • Naparstek
  2014-02-05 23:29
  Wczoraj w mediach podano, że pułk.. Kukliński wpadł, "bo w Watykanie amerykański dygnitarz powiedział Janowi Pawłowi - my mamy szczegóły, mapy- gdyby powiedział - wiemy, że będzie"... "W Watykanie był szpieg, to on przekazał informację, dlatego Kukliński wpadł" - cytat z pamięci. Przypuszczam, że szpieg przy Watykanie był Polakiem. Nie podają obecnie jego nazwiska. A noże to był dominikanin o. Hejno? O nim pisano - wiadomości porażające!...
  0
  zgłoś
 • internautka
  2014-02-05 21:57
  Nie będę oglądać filmu bo Kukliński nie jest postacią ( tak zresztą jak Pasikowski) postacią jednoznaczną
  Pokłosiem gloryfikowania spraw ( osób) nie do końca uczciwych jest taka sytuacja w jakiej postawili nas obecnie Amerykanie oznajmiając światu jak to i za ile kasy więziliśmy terrorystów.
  0
  zgłoś
 • Weteran
  2014-02-05 18:25
  To jest przykład bezczelnej propagandy, którą dobrze znamy z tamtych czasów. Kukliński pracując dla CIA napewno nie zakładał dekonspiracji, to jego mocodawcy potraktowali go jak przedmiot, chronili w ten sposób ważniejszego agenta w KC PZPR, a może gdzieś w Moskwie. Ten ktoś do dzisiaj jest anonimowy i cieszy się, że ten film to nie o nim, ze zdziwieniem patrzy na te nazwiska , które przyszły na premierę. Jakaś paranoja, albo banaowa republika. Doczekaliśmy k... czasów.
  0
  zgłoś
 • krajanka
  2014-02-05 18:15
  Kuklinski, mogl zyc dostatnio jak ta cala czerwona banda. Dla Polski,nie dla siebie ,
  polozyl wszystko, lacznie z Rodzina na jedna szale.Ci ,co Go nazywaja zdrajca, (przewaznie sami zdrajcy)sadza sami po sobie.Dla ludzi glebiej myslacych i dla ktorych Polska nie jest obojetna, plk.Kuklinski to bohater i wielki patriota.
  0
  zgłoś
 • emeryt 5
  2014-02-05 17:02
  Dawniej służyliśmy Moskwie, a teraz Waszyngtonowi ? Jest jednak mała różnica między tymi systemami. Poprzedni totalitarny system zamordował wiele milionów niewinnych swoich ludzi (szczególnie na terenie byłego ZSRR ) tylko dlatego, że byli przeciwni temu systemowi. 30 lat temu krążył taki dowcip: Jaka jest różnica między ZSRR, a USA ? Nie ma żadnej. W Waszyngtonie pod Białym Domem można krzyczeć "Precz z Reaganem " i nic za to nie grozi. Podobnie jest w Moskwie. Tam też można krzyczeć "Precz z Reaganem" i nic za to nie grozi. (Spróbowałby ktoś wtedy krzyknąć w Moskwie "Precz z Breżniewem") Dlaczego tak wtedy wszyscy z narażeniem życia uciekali z tego "dobrobytu komunistycznego" na Zachód, a nikt stamtąd nie uciekał na wschód ? Pan Pułkownik Kukliński złożył przysięgę na wierność armii, która nie była suwerenna, a o wszystkim decydował brat ze Wschodu" Jeżeli nie byłoby ludzi tego typu, to nadal tkwilibyśmy w komunie z żywnością na kartki i tysiącami ludzi prześladowanymi za poglądy. Wszyscy działacze Solidarności, którzy walczyli o niepodległość kraju są bohaterami, więc Pan Kukliński też jest dla mnie bohaterem. Jak byłem w zasadniczej służbie wojskowej, to kazano mi składać przysięgę na wierność państwu ludowemu i współpracy z armią radziecka, a potem po latach ta przysięga okazała się nieważna i 15 lat temu byłem wezwany na jednodniowe ćwiczenia wojskowe, aby złożyć nową przysięgę wojskową, która jest zaprzeczeniem poprzedniej. Może już trzeci raz nie będę musiał składać nowej przysięgi ?
  0
  zgłoś
 • dziadek Franek
  2014-02-05 16:55
  Kogo zdradził Kukliński? ---Zdradził okupacyjną Armię Czewoną ! ! .

  Warto zauważyć, że wszyscy, albo prawie wszyscy, przywódcy powstań polskich przeciwko zaborcom byli oficerami zaborczych armii, a więc oni też "zdradzili". Zdradzili zaborców. Dziś czcimy ich jako bohaterów narodowych. I słusznie. Tą smą miarą należy mierzyć Kuklińskiego.

  -Działał dla dobra Polski, dla Jej niepodległości, dla wyzwolenia spod sowieckiej okupacji.
  0
  zgłoś
 • Waldek
  2014-02-05 16:49
  Mnie ciekawi inna sprawa związana jednak z Kuklińskim. Otóż jeden z tych agentówCIA który przyjechał na premerę tego filmu, powiedział że dzięki bohaterowi Kuklińskiemu wojska Armii Czerwonej nie weszły do Polski. Czyli jednak Jaruzelski mówił prawdę że wprowadził stan wojenny bo ruscy tylko czekali aby wejść do nas.
  Jak to się ma do twierdzenia że Jeruzelski kłamie? A może ten agent CIA niechcący powiedział prawdę?
  0
  zgłoś
 • windykator
  2014-02-05 16:46
  ~tele-wic2014-02-05 16:10 składając przysięgę wojskową

  -" (..)stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności rządowi Polski Ludowej(...).w braterskim przymierzu z Armią Radziecką ."
  ~tele-wi-- Nie można szpiegować własnego narodu, jeśli jest on niesuwerenny. .

  Jest to wielki Polski Bohater, poświęcił życie swoje i swojej rodziny dla dobra narodu Polskiego , wielu jeszcze o tym nie wie, wielu nie chce o tym wiedzieć, ale prawdy nigdy nie da się zagłuszyć !
  0
  zgłoś
 • rychu
  2014-02-05 16:18
  to jest kolejne klamstwo, ktore zaszkodzi Polsce !!! nie mozna o jednym (i tylko o jednym) czlowieku mowic ze bohater, a o innych, ktorzy robili to samo - zdrajcy !!! jest to budowanie falszywych bohaterow !!! ze zdrady robienie bohaterstwa !!!
  Kuklinski mogl, to moge i ja !!! gloryfikowanie zdrady bedzie sie przenosic jak zaraza na inne dziedziny zycia !!!
  0
  zgłoś
 • tele-wic
  2014-02-05 16:15
  Jeszcze jedno, panie Pasikowski, do ciemnego garnituru nie zakłada się BRĄZOWYCH butów. A kto takie zakłada, tego nie powiem, bo mogę znowu narazić na nazwanie mnie miernotą przez jakiegoś wsiowego arbitra elegancji!
  0
  zgłoś
 • Wiesława
  2014-02-05 16:10
  Uważam, że Kukliński był zdrajcą i żaden film mojego zdania nie zmieni.
  0
  zgłoś
 • tele-wic
  2014-02-05 16:10
  Windykatorze popatrz ile miernot ma tu swoją opinię na ten temat, a nie zasłyszaną w Radyjku M. czy na kościelnych kazaniach. Kukliński był "patriotą" za zielone od CIA, ciekawa konstrukcja pojęcia patriotyzmu, nieprawdaż?
  A tak na marginesie, jaki wpływ i udział miała jego zdrada w polskich przemianach ustrojowych? Odpowiadam - żaden!
  A poza tym windykujący człowieku, czy cokolwiek wiesz o honorze i znaczeniu przysięgi wojskowej?
  0
  zgłoś
 • Ewa
  2014-02-05 16:08
  panie dorociński , ale pan dał d...y ...
  0
  zgłoś
 • mmm
  2014-02-05 15:33
  Amerykanie kazali ze zdrajcy zrobić bohatera - pan każe sługa musi, ...
  0
  zgłoś
 • kolotek
  2014-02-05 15:04
  No czekam na czyny bohatera stronga w latach 1950-70
  0
  zgłoś
 • re Tak się zastanawiam
  2014-02-05 14:15
  ~Tak się zastanawiam2014-02-05 14:11
  Pasikowski na zdjęciu nr 2 wyszedł bardzo rasowo, bo na zdjęciu nr 18 pokazuje coś palcami. Widziałem taki gest na rękach pewnej prostytutki i się zastanawiałem również , o co jej chodziło? Może o pieniądze z czterech źródeł?


  Podwójny agent to betka, ale poczwórny , to już wyzwanie.
  0
  zgłoś
 • Tak się zastanawiam
  2014-02-05 14:11
  Pasikowski na zdjęciu nr 2 wyszedł bardzo rasowo, bo na zdjęciu nr 18 pokazuje coś palcami. Widziałem taki gest na rękach pewnej prostytutki i się zastanawiałem również , o co jej chodziło? Może o pieniądze z czterech źródeł?
  0
  zgłoś
 • Pudzian, to drugi Kukliński
  2014-02-05 14:01
  Gwiazdy, politycy i szpiedzy, czyli wielka premiera filmu "Jack Strong" [ZDJĘCIA]


  Pudzian, to też Strong MEN .
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama