Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

"Ida" - polski film, który wygrał dwa słynne festiwale w jeden weekend

21 października 2013, 10:00
"Byliśmy głęboko poruszeni tym odważnym, a zarazem subtelnym filmem, który odnosi się do bolesnego momentu w historii – niemieckiej okupacji i Holokaustu – oraz jego konsekwencji" – napisali jurorzy w uzasadnieniu, opublikowanym na stronie Londyńskiego Festiwalu Filmowego, do nagrody przyznanej polskiemu obrazowi
"Byliśmy głęboko poruszeni tym odważnym, a zarazem subtelnym filmem, który odnosi się do bolesnego momentu w historii – niemieckiej okupacji i Holokaustu – oraz jego konsekwencji" – napisali jurorzy w uzasadnieniu, opublikowanym na stronie Londyńskiego Festiwalu Filmowego, do nagrody przyznanej polskiemu obrazowi / Media
"Ida" powtórzyła sukces z Gdyni. Obraz Pawła Pawlikowskiego uznano za najlepszy w konkursie międzynarodowym 29. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Na tym jednak nie koniec, bowiem kilka godzin później reżyser odbierał już nagrodę w Londynie. Czarno-biały film z Polski wygrał 57. edycję BFI London Film Festival, jeden z najbardziej prestiżowych na świecie.
Reklama
Reklama
Tematy:
Paweł Pawlikowski "Ida" Londyński Festiwal Filmowy Agata Trzebuchowska Agata Kulesza

Powiązane

Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Kielczanin
  2013-10-21 11:00:06
  Za film ukazuyjący prawdę o Holocauście trafia się do więzienia.
  0
 • Bruno Regev
  2013-10-21 11:23:24
  No ale za malowanie swastyki na policzku dla kasy to już nie trafia się do więzienia. Tylko na 1 stronę gazet i portali. Straszne to nasze państwo, śraństwo.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama