Reklama
Warszawa
Reklama

Marlena Dietrich – błękitny anioł kina

6 maja 2012, 13:58
Dietrich, aktorka i piosenkarka, urodziła się 27 grudnia 1901 r. w Schoenebergu (obecnie dzielnica Berlinia). W latach 20. występowała w Niemczech jako artystka kabaretowa, grała też niewielkie role w filmach niemych. W kabarecie wypatrzył ją reżyser Josef von Sternberg, a następnie obsadził w "Błękitnym aniele" (1930). Wcieliła się tam w postać piosenkarki Loli Loli, w której zakochuje się znacznie starszy od niej profesor Immanuel Rath. Zaśpiewała ponadto w tym filmie jedną ze swoich najsłynniejszych piosenek, "Falling in Love Again"
Dietrich, aktorka i piosenkarka, urodziła się 27 grudnia 1901 r. w Schoenebergu (obecnie dzielnica Berlinia). W latach 20. występowała w Niemczech jako artystka kabaretowa, grała też niewielkie role w filmach niemych. W kabarecie wypatrzył ją reżyser Josef von Sternberg, a następnie obsadził w "Błękitnym aniele" (1930). Wcieliła się tam w postać piosenkarki Loli Loli, w której zakochuje się znacznie starszy od niej profesor Immanuel Rath. Zaśpiewała ponadto w tym filmie jedną ze swoich najsłynniejszych piosenek, "Falling in Love Again" / AP
20. lat temu odeszła Marlena Dietrich. Ikona kina weszła do historii za sprawą roli w "Błękitnym aniele", ale również dzięki piosenkom: "Lili Marleen", "Where Have All the Flowers Gone" czy "Falling in Love Again".
Reklama
Reklama
Tematy:
Maroko Marlena Dietrich

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama