Reklama
Reklama
Reklama

"Czas wojny", Spielberg i rącze konie

12 stycznia 2012, 07:38
Czas wojny
Czas wojny / Materiały Prasowe
"Czas wojny" (w kinach od 13 stycznia) to najnowsza produkcja Stevena Spielberga. Historia pięknego konia półkrwi angielskiej i jego nastoletniego właściciela z farmy w Devon, rozdzielonych przez pierwszą wojnę światową. Krytycy są w ocenie filmu podzieleni – jedni widzą w nim "próbę wskrzeszenia i złożenia hołdu wspaniałej tradycji szczerych, emocjonalnie bezpośrednich opowieści" (A.O. Scott, New York Times), inni nudny i patetyczny "pospiesznie sklecony wojenny melodramat, którego nie widziały nożyce montażysty" (Urszula Lipińska, Stopklatka.pl). Wszyscy jednak zgodnie chwalą znakomite zdjęcia autorstwa Janusza Kamińskiego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Steven Spielberg Janusz Kamiński War Horse Czas wojny
Reklama

Komentarze (4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Mark
  2012-01-15 12:51
  Wałęsa z Maryją w klapie lejący do kropielnicy - to jest scena Panie Wajda! Niestety wskrzszenie Bolka jako bohatera, który od początku kłamie - tródne zadanie. Tak umierają wielcy kiedyś reżyserzy. Już Katyń był kłamstwem, nadinterpretacją , gdy pokazuje się jako bohatera ruskiego sołdata pozytywnego, który był naszym żołnierzom przyjazny. Obwszem , tacy się zdarzali . Zdarzali się też dobrzy Niemcy. Ciekawe,że w podobnym stylu robi film Holland. Czyli uważają reżyserzy, jak się okazuje , reprezentujacy jakąś mniejszość,że warto eksponować większości prawdy o sobie i swoich dziejach ,życia wśród większości bo to jest wartoscią. Widać to motto życiowe
  ludzi obcych w danych krajach. Koniec asymilacji. My mamy rację. Europa jednak
  odwraca się od tak budowanych racji bo one niszczą integrację i sprzyjaja rozpadowi niz budowie spójności systemu. Sam będąc z mniejszości mam taką świadomość. To my mamy czynić zabiegi o integrację wychodząc niejako w pół drogi a nie na odwrót.
  0
  zgłoś
 • harpun
  2012-01-14 20:53
  War horse - czas wojny. No no...
  0
  zgłoś
 • Adamson
  2012-01-14 00:45
  Zgadnij ! Adams.
  0
  zgłoś
 • Pocałujcie mnie w (_!_)
  2012-01-12 10:31
  Dlaczego usuwacie komentarze?
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama