Na tragiczną sytuację gwiazdy wrestlingu złożyło się kilka okoliczności. Przede wszystkim musiał się rozwieść ze swoją żoną Lindą po 23 latach małżeństwa. Był to dla niego wielki cios, mimo że Linda była alkoholiczką, która wielokrotnie już urządzała dzikie awantury.

Reklama

Równolegle do procesu rozwodowego, którego Hogan był wielkim przeciwnikiem, toczyła się sprawa jego syna Nicka Hogana. Nick stracił panowanie nad samochodem i w wyniku wypadku przyjaciel, z którym jechał doznał ciężkich obrażeń mózgu. Sąd skazał syna wrestlera i w tej chwili odsiaduje on karę więzienia.

Nieszczęścia chodzą stadami, więc nawet Hogan wymiękł. Od wypicia koktajlu z alkoholu i leków uspokajających odwiódł go przypadkowy telefon od przyjaciółki Laily Ali, córki legendarnego Muhhamada Alego. Hogan wszystkie te wydarzenia opisał w książce „Moje życie poza ringiem”. Wyjaśnia też, czemu ekscesy alkoholowe jego żony nie były pokazywane w reality show „Uparty jak Hogan” produkowanym przez VH1. „Ustaliliśmy z telewizją, że to ma być program rozrywkowy, a pokazywanie bolesnych i przykrych momentów nie jest dobrym pomysłem” twierdzi.