Ekspozycja podzielona jest na dwie części. Pierwsza pokazuje świat prawdziwych szpiegów i akcesoria wypożyczone z Muzeum Techniki Heinrich Peyers, zaś druga przybliża kulisy agenturalnej działalności Jamesa Bonda. Eksponaty związane z agentem 007 pochodzą z kolekcji Siegfried Tesche.

Na wystawie zgromadzono oryginalne urządzenia bułgarskich, sowieckich, peerelowskich, niemieckich, amerykańskich i francuskich służb specjalnych. W tej sekcji można znaleźć różne modele broni palnej i białej (np. parasol z wmontowaną w rączce bronią pneumatyczną), urządzenia podsłuchowe i do nagrywania (np. minikamery w zegarkach, zapalniczkach, szminkach i kobiecej bieliźnie), miniaturowe aparaty fotograficzne, pierścionki z trucizną w oczku, kapelusz z ostrzem ukrytym w rondzie, a nawet jednoosobową radziecką łódź podwodną!

Przejście do drugiej części wystawy to przeniknięcie do świata agenta w służbie Jej Królewskiej Mości. W tej sekcji znajdują się nie tylko filmowe kostiumy, plakaty, scenariusze i fotosy, ale też dwie największe atrakcje wystawy - ręcznie wykonany Aston Martin Rogera Moore'a oraz BMW Pierce'a Brosnana.

Wystawa w stołecznym Muzeum Techniki potrwa do końca listopada. Więcej informacji na www.muzeum-techniki.waw.pl