Produkcją filmu zajmie się studio Metro-Goldwyn-Mayer. Kto weźmie udział w jego realizacji? To na razie pozostaje tajemnicą. W 2009 roku MGM wytypowało na reżysera filmu Vadima Perelmana, znanego z głośnej produkcji "Dom z piasku i mgły", który otrzymał trzy nominacje do Oskara, w tym dla najlepszego aktora pierwszoplanowego (Ben Kingsley). Pewne jest jedno: scenariusz wyjdzie spod pióra doborowego duetu Juliet Snowden i Stiles White - twórców "Boogeymana".

Reklama

Pierwszą wersję filmu "Poltergeist" z 1982 rokui wyreżyserował Tobe Hooper, znany również z "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną". "Duch" to historia amerykańskiego małżeństwa, które wprowadza się do nowego domu. Pozorny spokój szybko zostaje przerwany, gdy okazuje się, że posiadłość została wybudowana na terenie indiańskiego cmentarza. Istoty zza światów początkowo wydają się nie mieć złych zamiarów.

Głos tytułowego "Ducha" to... przerobiony ryk lwa z loga wytwórni MGM. Spielberg, jako scenarzysta, przygotował w filmie niespodziankę dla swojego przyjaciela George' a Lucasa. W pokoju dziecięcym umieścił sporo figurek z bohaterami "Gwiezdnych wojen". Film otrzymał nominacje do Oskara za najlepszy dźwięk, efekty specjalne i muzykę.

p

Produkcja doczekała się dwóch sequeli. Pierwszy z nich zatytułowany "Duch II: Druga strona" Briana Gibsona, powstał w 1986 roku. Drugi - "Duch III" w reżyserii Gary' ego Shermana - nakręcono w 1988 roku.